Šamai – didžiausios mūsų gėlųjų vandenų plėšriosios žuvys, svarbios ekosistemai. Tarkim, šamukai, maitindamiesi buožgalviais ir vabzdžių lervomis, neleidžia prisiveisti smulkioms nevertingoms žuvims. Taip pat šamas – puikus vandens sanitaras, nes išgaudo sergančias žuvis.

„Draudimas keturis mėnesius gaudyti šamus buvo įvestas, kad aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams pavyktų veiksmingiau kovoti su pažeidėjais, neleistinais žvejybos būdais gaudančiais šias žuvis“, – sako Aplinkos apsaugos departamento Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vedėjas Kęstutis Motiekaitis.

Brakonieriai šaltuoju metų laiku labai vangiai besimaitinančius šamus ne vilioja masalu, o kertamaisiais smūgiais mėgina užkabinti kabliais už bet kurios kūno vietos. Žinodami duobes, į kurias žiemoti susirenka šamai, brakonieriai taip sugauna daug šių žuvų ir dar daugiau sužaloja.

„Primename, kad už bet kokiu būdu iki balandžio 1 d. sugautus šamus bus baudžiama iki 300 eurų bauda, konfiskuojami žvejybos įrankiai, valtys ir kitos žvejybos priemonės. Be to, pažeidėjas turės atlyginti gamtai padarytą žalą – sumokėti po 480 eurų už kiekvieną sugautą šamą“, – priduria K. Motiekaitis.

Paprastai draudimas gaudyti šamus įsigalioja lapkričio 1-ąją, bet kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja kitą dieną po savaitgalio ar valstybinės šventės.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)