Plaukimas vikingų laivu ir baidarėmis

Latviai bando išnaudoti vieną didžiausių savo privalumų – ilgą pajūrio ruožą, kuris tęsiasi beveik 500 km (lietuviai turi tik 99 km - red. past.)  ir siūlo labai plačią įvairovę vandens pramogų. Pirmoji išvykos stotelė – Grobinia. Tai yra seniausia apgyvendinta Latvijos teritorija - viena iš svarbiausių vikingų stovyklaviečių. Šiuo metu apsilankiusių šiame miestelyje laukia įdomi pramoga visai šeimai – plaukimas vikingų laivu.

Plaukimas trunka apie pusvalandį. Jo metu galima klausytis pasakojimų apie vikingų gyvenimą, grožėtis viduramžių pilies griuvėsių panorama. Įdomu ir tai, kad miestelio turizmo centras vasaros metu turi savo kavinę tvenkinio pakrantėje. Taigi užsukę turistai gali ne tik gauti lankstinukų, žemėlapių, bet ir pasivaišinti kava, arbata, gaiviaisiais gėrimais. Kaip sako šio centro darbuotoja Ilze Dezus, norima tokiu būdu užmegzti artimesnį ryšį su miestelį aplankančiais poilsiautojais, parodyti jiems individualų dėmesį.

Vikingų laivas, kuriuo siūloma plaukti Grobinoje
Foto: R. Levickaitės nuotr.

Grobinios miestelis – geras pasirinkimas šeimoms su mažais vaikais, nes jiems vikingų pasaulis gali pasirodyti itin įdomus, juos patraukti. Čia tylu, ramu. Galima išsinuomoti dviračius ir apsukti ratu visą miestelį. Apsistoti galima dviejuose veikiančiuose viešbučiuose, dar bent keturios privačios sodybos siūlo lovą ir pusryčius. Vis dėlto liekančių nakčiai nėra daug, nes vos už 7 km yra Liepoja. Taigi turistai dažnai apsistoja ten, o dienos metu keliauja aplink mažesnes gyvenvietes ir miestelius.

Grobinos viduramžių pilies griuvėsiai
Foto: R. Levickaitės nuotr.

Mėgstantiems pajudėti per atostogas šiek tiek daugiau siūloma daugybė maršrutų upėmis ir ežerais su baidarėmis, kanojomis, irklentėmis. Vieną iš maršrutų teko išbandyti ir žurnalistams – plaukimas buvo pakankamai ramus, buvo galima pasigrožėti gražiais vietos vaizdais. Teko praplaukti ir kelias stovyklavietės, taigi vietų, kur pasistatyti palapinę ir pasilikti nakčiai, taip pat būtų kur.

Plaukimas baidarėmis Kuržemėje/ Aigos Petkēvicos nuotr.
Foto: Asmeninio albumo nuotr.

Vietos baidarių nuomotojas teigė, kad ši vasara pakankamai intensyvi, tačiau laisvų baidarių dar yra. Vienos jų kaina siekia apie 30 eurų.

Kuržemėje yra apie 20 upių, kuriomis galima plaukti kajakais ar baidarėmis. Siūlomi įvairūs maršrutai, pritaikyti šeimoms bei ekstremalių pramogų mėgėjams. Plaukimą baidarėmis ar kanojomis siūlo apie 15 vietos verslininkų. Iš viso galima išsinuomoti apie 1500 baidarių.