Ketvirtadienį apie 20 val. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Užsieniečių registracijos centre budėję pasieniečiai pamatė, kad pro galinius didelės centro teritorijos vartus įbėgo jaunas briedis. Šiuo metu teritorija prie pagrindinių URC vartų yra remontuojama, todėl jie neveikia ir čia yra sustabdytas automobilių judėjimas. Laikinai yra naudojamasi galiniais teritorijos vartais, kurie ketvirtadienio pavakarę buvo praviri. Tai įtakos centre apgyvendintų nelegalių migrantų apsaugai neturi, nes jų teritorijos yra atitvertos ir saugomos atskirai. 

Į URC patekęs briedis kiek pabėgiojo ir netrukus pasirinko didelėje centro teritorijoje esantį miškelį. Tuo metu budėję pasieniečiai, nenorėdami gąsdinti gyvūno, nesiėmė drastiškų veiksmų ir leido briedžiui miškelyje pernakvoti.

Penktadienį priešpiet susirinkusios gausesnės pasieniečių pajėgos mandagiai ir stengiantis briedžiui nesukelti didelio streso jį iš URC teritorijos išprašė. Beje, URC gyvenantys nelegalūs migrantai gyvūno net ir nepamatė, nes didžiąją savo „viešnagės“ centre dalį briedis praleido ūkinėje teritorijos zonoje.

Į URC atklydęs briedis
Foto: VSAT