Kauno Santakos parke šurmuliuos gyvūnai ir jų šeimininkai

Tikima, kad Šv. Pranciškus suprato gyvūnų kalbą, vadino juos mažaisiais žmogaus broliais, sakė pamokslus paukščiams, malda ir ramiu elgesiu sutramdydavo net nuožmiausius gyvūnus. Savo gyvenimu jis kvietė visuomenę gamtoje atrasti pirmykštį Viešpaties apsireiškimą. Po mirties, 1226 m. spalio 3 d., Pranciškus Asyžietis Italijoje buvo paskelbtas šventuoju – gyvūnų, katalikybės plėtros, gamtos apsaugos ir prekybininkų globėju.

Italijoje, Ispanijoje, Lenkijoje ir kitose Europos valstybėse jau ne vieną dešimtmetį gyva tradicija spalio 4 d., Šv. Pranciškaus Asyžiečio dieną, susirinkti miestų aikštėse kartu su augintiniais ir priimti kunigo palaiminimą. Lietuvoje gyvūnų ir jų šeimininkų palaiminimas taip pat tampa prasmingu Pasaulinės gyvūnijos dienos akcentu.

Renginio metu dalyviai bus kviečiami stebėti Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasirodymą, kurio metu bus demonstruojama kaip nelaimės atveju yra gelbėjamos įvairios gyvūnų rūšys.
Citata

Šiemet naminiai gyvūnai bus laiminami Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčios šventoriuje spalio 5 d. (sekmadienį) 15 val. ir Kaune spalio 4 d. (šeštadienį) prie Šv. Jurgio kankinio bažnyčios po šv. mišių, kurios prasidės 10.30 val.

Beje, Kaune šv. mišios bus aukojamos už veterinarijos gydytojus, įvairių veterinarijos tarnybų, gyvūnų globos organizacijų darbuotojus, savanorius bei visus gyvūnų mylėtojus. Vėliau šventė persikels į Santakos parką, kur ją pradės iškilminga dalyvių eisena su gyvūnais.

Gyvūnų diena - šventė šeimininkams ir jų augintiniams
Foto: Vida Press

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovai įteiks tradicinį apdovanojimą „Sekime Šv. Pranciškaus pavyzdžiu“.

Po sveikinimo ceremonijų lauks smagiausia šventės dalis – įvairių klubų ir pasienio tarnybos atstovų šou su gyvūnais Detalesnę šventės programą galite rasti ČIA.

GRYNAS.lt primena, jog Kaune taip pat vyks dvi šiai šventei skirtos kačių ir kitų gyvūnų parodos.Viena iš jų - Žalgirio arenoje, kita - prekybos centre „MEGA“.

Zoologijos sodas prisimins išnykusius gyvūnus

Pasaulinę gyvūnijos dieną minės ir Lietuvos zoologijos sodas. Šiais metais čia vyks renginys, skirtas išnykusiems Lietuvos gyvūnams – renginio metu dalyviai ne tik sužinos apie Rudąją mešką, Elniavabalį ir drugelį, nuotaikingu pavadinimu Baltamargė meškutė, tačiau galės sudalyvauti ir begalėje įdomių užsiėmimų.


Lietuvos zoologijos sodas Pasaulinės gyvūnijos dienos proga nori atkreipti dėmesį į gyvūnų priežiūros ir globos klausimus. Šiuo metu Lietuvos radonojoje knygoje yra užfiksuota per 767 nykstančių gyvūnų rūšių, todėl renginio metu bus galima susipažinti ir su gyvūnų globos teisų ir nykstančių rušių išsaugojimo temomis. 


Renginio metu dalyviai bus kviečiami stebėti Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasirodymą, kurio metu bus demonstruojama kaip nelaimės atveju yra gelbėjamos įvairios gyvūnų rūšys. Renginyje bus galima sudalyvauti ir užsiėmime, kuriame dalyviai sužinos apie medžioklės ir brakonieriavimo ypatumus. Viso renginio metu zoologijos sode veiks meno dirbtuvės – tiek mažieji tiek jau vyresni renginio lankytojai galės išmokti gaminti lipdinius iš molio arba akvarelės liejimo meno.

Zoologijos sodas prisimins rudasias meškas - Lietuvoje išnykusius gyvūnus


Visą dieną zoologijos sode šurmuliuos mažieji dalyviai, atvykę iš darželių bei mokyklų. Lankytojai bus kviečiami prisidėti piešiant, karpant, spalvinant ir žaidžiant įdomius edukacinius žaidimus, skirtus susipažinti su išnykusiomis gyvūnų rūšimis Lietuvoje.

Lakytojai taip pat galės išmokti lankstyti drugelius iš balionų kompozicijų arba bandys kurti eileraščių montažą apie įspūdingąjį Elniavabalį.
Renginio pradžia 13 valandą.

Sostinėje – šventė prie Baltojo tilto ir Bernardinų bažnyčioje

Vilniuje, spalio 4 d. (šeštadienį) visi su savo augintiniais laukiami prie Baltojo tilto nuo 12 iki 15 val. Lietuvos kinologų draugija kviečia stebėti šunų dresūros mokyklų, jaunųjų vedlių pasirodymus, pabendrauti su gyvūnų globos organizacijų atstovais. Vyks linksmi konkursai, viktorinos, kūrybinės dirbtuvės vaikams.

Sostinės Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje ryto vyks Šv. Sakramento adoracija, menotyrininkė Rūta Janonienė skaitys paskaitą „Iš Bernardinų parapijos istorijos“. Vakaro šv. mišias aukos Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

15 val. šioje bažnyčioje bus laiminami naminiai gyvūnai.

Sekmadienį po rytinių mišių bus atidaromas naujai įrengtas Bernardinų bendruomenės centras ir jame eksponuojamos parodos. Koncertuos Petras ir Dominykas Vyšniauskai.