Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė pristatė Klaipėdos miesto moksleivių sveikatos būklę ir aktreipė dėmesį į dažniausiai pasitaikančius vaikų sveikatos sutrikimus mokykloje.

Sveikų vaikų – vis mažiau

Nuo 2009 Iki 2013 metų visiškai sveikų vaikų Klaipėdoje sumažėjo nuo 15,9 iki 10,4 procentų. J. Grubliauskienės teigimu, dažniausi vaikų sutrikimai jau ilgus metus nekinta – regėjimo problemos (6,5 proc.), skeleto raumenų sistemos sutrikimai (20 proc.), dažnai pasitaiko problemos susijusios ir su kvėpavimu.

„Dar šiais metais atsirado mokinių sveikatos būklės įvertinimo naujovė – pas odontologą būtina pasitikrinti dantų ir žandikaulių būklę, nors šiais metais pasitikrino vos 50 proc. mokinių, jau nustatyta, kad kas trečias turi karieso pažeistus dantis“ – liūdnais faktais dalijosi J.Grubliauskienė.

Sveiko vaiko vizija

Kalbėti apie tai, kad mūsų visuomenė ir ypač vaikai kuo toliau, tuo labiau silpsta ir tampa mažiau atsparesni įvairioms ligoms – gali visi, tačiau visuomenės sveikatos biuro direktorė pateikė ir viziją, kurios pagrindinis tikslas – sveikas ir laimingas vaikas.

„Sveiko ir laimingo vaiko vizija: gera psichinė, emocinė sveikata, tinkama mityba, fizinis aktyvumas, gera burnos sveikata, žalingų įpročių nebuvimas. Mes pastebime, kad su žalingais įpročiais susijusių problemų – labai daug, svarbiausia jų neslėpti“ – patarė J.Grubliauskienė. Moteris neatmetė ir saugios aplinkos, tinkamos asmens higienos, galimybių ir gebėjimo reikšti jausmus reikšmingumo. 

O tam, kad mokinių sveikatos stiprinimas teiktų rezultatus, J. Grubliauskienė rekomendavo kuo artimiau tėvams, mokytojams bendrauti su vaikais, padėti jiems emociškai ir fiziškai, saugoti nuo nestabilumų ir streso.

Svarbu ir patiems vaikams duoti teisę reikštis ir išsakyti savo nuomonę, šiais laikais jie žino labai daug, tačiau kyla klausimas, ar jie turi teisingą informaciją, tad išklausyti jų ir pritarti arba pamokyti – privalo kiekvienas mūsų.

J.Grubliauskienė taip pat siūlo atkreipti dėmesį į tai ką vaikai, mokiniai patys akcentuoja, kokias problemas kelia.

„Vaikai iškels tai, kas jiems labiausiai skauda – tuomet ir padėti taptų paprasčiau. Mes stengiamės, kad jaunimas, vaikai patys įsilietų į sveikatingumo sritį ir norėtų joje ką nors pakeisti“ – savo mintimis dalijosi Klaipėdos sveikatos biuro direktorė.