Visų pirma kankorėžius reikėtų išvalyti. Maždaug pusvalandį pamirkyti acto ir vandens (1 : 2) tirpale. Paskui nuplauti muiluotame vandenyje ir gerai nuskalauti. Tada palikti džiūti kelias dienas, kol kankorėžių žvyneliai atsidarys.

Šventiškai atrodo metalinėmis spalvomis žėrintys kankorėžiai, ypač tinka aukso ir sidabro atspalviai. Taip pat tinka žalia, mėlyna, raudona, melsvai pilka ir balta spalvos. Dažant akriliniais dažais, reikia stebėti, kad dažai nutekėtų iki pat kankorėžio šerdies. Dažyti reikėtų dviem sluoksniais.

Kankorėžis kaip kalėdinė dekoracija

Kankorėžio žvynelių galus padažius balta spalva atrodys, tarsi jie būtų šiek tiek apsnigti.

Subtiliai švytės smulkiais blizgučiais dekoruoti kankorėžiai. Blizgučiais galima puošti visus kankorėžius arba tik žvynelių galus. Tas vietas, ant kurių bus beriami blizgučiai, patepkite geliniais klijais. Blizgučių perteklių nupurtykite, kol klijai dar neišdžiūvo.

Net ir nedekoruoti kankorėžiai atrodo puošniai, todėl juos galima tiesiog pakvėpinti eteriniais aliejais. Tiesiog ant jų užlašinti porą lašų eterinio aliejaus, pavyzdžiui, cinamono ar pipirmėčių. Sudėti į plastikinį maišelį ir palikti kelias dienas, kad kvapas įsigertų.

Kankorėžius galima apvynioti plona (1 – 2 cm storio) nėrinių, tiulio ar žvilgios medžiagos juostele, pradedant nuo viršaus iki apačios.

Kankorėžiai kaip kalėdinės dekoracijos

Prie kiekvieno kankorėžio žvynelio galima priklijuoti po raudonos, žalios, sidabrinės ar auksinės spalvos akmenėlį ar stiklinį karoliuką. Stilingai atrodys vienos spalvos akmenėliai.

Dekoruotais kankorėžiais galima puošti Kalėdų eglutę, vaišių stalą, langą, kurti įdomias kalėdines dekoracijas.