Pirmą kartą Vilniuje esančiame Vingio parke - masinis šiaurietiško ėjimo žygis. Gegužės 4 dieną Viešoji įstaiga „Sveikas miestas“ kviečia rinktis ne tik šiaurietiškojo ėjimo profesionalus, entuziastus, tačiau taip pat ir visus norinčius daugiau sužinoti apie pradedantį populiarėti Lietuvoje šiauretiškąjį ėjimą.

Renginio dalyvių laukia ir dar daugiau staigmenų: netradicinės mankštos, sveikatingumo užsiėmai.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai kvies renginio dalyvius atlikti kūno sudėties tyrimą, naudojant kūno sudėties analizatorių „Genius 200“. Visi norintieji galės dalyvauti specialioje loterijoje su „Ditmos projektai ir ko“ specialiai šiam renginiui dovanojamu vertingu prizu.

Atlikus daugelį mokslinių tyrimų, įsitikinta, kad šiauretiškas ėjimas gerina žmogaus savijautą bei sveikatą ir daro teigiamą įtaką raumenų tvirtinimui, sąnariams, širdies veiklai. Daugelis žmonių, propaguojančių šiaurietiškąjį ėjimą visame pasaulyje, tvirtina, kad ėjimas, atsispiriant šiaurietiškomis lazdomis, taip pat gali būti puikus būdas šauniam laisvalaikio praleidimui. Tuo įsitikinti galės ir sostinės gyventojai, dalyvaudami didžiuliame šiaurietiškojo ėjimo žygyje, vedami profesionalių šiaurietiško ėjimo trenerių.

„Atrasti būdų, kaip stiprinti sveikatą, pasitelkiant geriausią savijautos gerinimo medikamentą - judėjimą, ypač, kai nenori pernelyg pervargti, yra ganėtinai sudėtinga, todėl šiaurietišką ėjimą savo gyvenime vadinu tikru atradimu“ – tikina šiaurietiško ėjimo mokyklos VDNOWAS LT ir „Nordic Walking Style“ instruktorė Liliana Radzevičienė. Jai antrina ir šios mokyklos kitas instruktorius Jonas Koryzna, kuris šiaurietiškojo ėjimo technikos pagrindų mokėsi pačioje Suomijoje, kur pirmiausiai ir buvo pradėta taikyti šią sporto šaką.

Norint dalyvauti žygyje, reikėtų atvykti prie Vingio parke esamčios estrados ir užsiregistruoti. Registracijos laikas – nuo 10.00 val. iki 11.45 val. Žygio pradžia – 12.00 val.

Neturintyss šiaurietiškojo ėjimo lazdų jas galės išsinuomoti renginio vietoje.