Akcijos organizatoriai teigia, kad padedant savivaldybėms iki Velykų tikrai išvešią visas šiukles, o jei jų užsiliktų, prašo pranešti.

Mažiausiai 100 tūkst. savanorių į 3,5 tūkst. šiukšlių rinkimo vietų sunešė mažiausiai 3 tūkst. tonų šiukšlių. Nors per savaitę daugelyje savivaldybių jos išvežtos, kai kuriose, kaip ir pernai, krūvos tebestūkso.

Viena tokių – prie sostinės mero vairo stojusio Artūro Zuoko gyvenamame rajone.

„Iš tikrųjų tokių rajonų yra likusių, tai – Jonava, kuri tvarkosi savaitę po akcijos. Įvairios mokyklos, nevyriausybinės organizacijos tą akciją pačios praplėtė, nes Jonava neturi pajėgumų per vieną dieną išsivežti visų atliekų. Jie dar tvarkosi ir tuos maišus vežasi“, – aiškino „Darom 2011“ koordinatorius Kauno apskrityje Nemunas Tumavičius.

Ypač šiukšles šiemet rinko Kėdainiai, čia dalyvavo per 7 tūkst. savanorių, nemažiau aktyvūs buvo kauniečiai ir panevėžiečiai, o uteniškiai išrūšiavo net 15 proc. surinktų šiukšlių.

„Darom 2011“ rengėjai teigia, kad šiukšlės vis dar riogso ten, kur galbūt nebuvo iš anksto planuota šiukšlių surinkimo vieta.

„Gyventojai tiesiog patys draugiškai susiorganizavo ir be „Darom 2011“ koordinatoriaus surinko šiukšles ir padėjo į vieną krūvą. Vėliau informavo ar informuos mus, kad tokia šiukšlių krūva yra ir mes rūpinamės su savivaldybėmis, kad jos būtų išvežtos“, – tvirtino akcijos „Darom“ steigėjas ir valdybos narys Tadas Langaitis.

„Darom 2011“ rengėjai ragina pranešti apie kiekvieną šiukšlių krūvą ir žada sutvarkyti net ir akcijai nepriklausiusias vietas.