Atostogausite ne tik jūs, bet ir jūsų augintiniai – toks gyvūnų viešbučių šūkis. Tiesa, kol kas gyvūnų viešbučių šeimininkai didele apyvarta džiaugtis negali – dėl pinigų stygiaus, ar dėl to, kad žmonės neįpratę augintinį palikti svetimiems, gyvūnų viešbučiai yra pustuščiai.

„Klientų padaugėja tik prieš didžiąsias šventes ir vasarą. Paskutiniu metu gyvūnų atvežama mažai: tikriausiai todėl, kad krizė sumažino žmonėms galimybę atostogauti“, – samprotauja trejus metus šunų ir kačių viešbučiui „5 pėdutės“ vadovaujanti Rita Ilgūnė.

Šiame viešbutyje priimama iki penkių šunų ir keturių kačių vienu metu. Šunys apgyvendinami vidiniuose arba laukiniuose voljeruose, o katės gyvena tiesiog kambariuose.

Iki penkių šunų priima bei voljeruose apgvendina ir kitas gyvūnų viešbutis, esantis Vilniaus Pilaitės mikrorajone, netoli miško.

„Šunis ir vedžiojame miške, – sako šio gyvūnų viešbučio vadovas Adas Kruopas. – Kiek kartų šuo išvedamas pasivaikščioti, priklauso nuo to, kiek jis yra įpratęs tai daryti su šeimininku. Jei namuose gyvūnas vedžiojamas du kartus per dieną, tiek kartų išvedame ir mes. Stengiamės, kad gyvūnas nepatirtų didelių pokyčių, streso.“

Taip pat, šeimininkų pageidavimu, šunys yra paleidžiami pabėgioti vidiniame kieme. Tiesa, augintinai ir vedžiojami, ir išleidžiami į kiemą tik po vieną, o ne visi kartu, kad nesusipeštų.

Atveždami savo augintinį į gyvūnų viešbutį, šeimininkai nustato, kaip jo gyvūnas bus šeriamas. Šeimininkai gali palikti maisto arba patikėti maitinimą viešbučio personalui. Viešbučio maitinimas papildomai kainuoja apie 5 litus per dieną.

Ne visi augintiniai priimami į gyvūnų viešbučius. Gyvūnas privalo būti skiepytas nuo pasiutligės (šį skiepą privaloma atlikti kas metus), kaip įrodymą šeimininkai privalo pateikti veterinarinę pažymą. Taip pat gyvūnas turi būti apsaugotas nuo erkių, kirminų. Jei šeimininkai neturi skiepų įrodančių dokumentų, gyvūnas į viešbutį nepriimamas.

Nakvynės kaina gyvūnų viešbutyje priklauso nuo gyvūno dydžio, pageidautinos priežiūros, apsistojimo trukmės, taip pat nuo viešbučio, kuriame gyvūną paliekate.

Apytiksliai vidutinio dydžio šuns šeimininkui para viešbutyje kainuoja apie 30 litų.

Gyvūnų viešbučiai

Vilnius
Šunų viešbutis
Adresas: Stalupėnų 54, Vilnius (Pilaitė)
Telefonas: 8 616 09967
El. paštas: viesbutissunims@gmail.com

Kaunas 
"K-9 komanda". Kauno dresūros centras
Adresas: Kauno raj. Ramučių km. (žirgyno teritorija) 
Telefonas: 8 600 64991
El. paštas: paknys@yahoo.com

Gyvūnų priežiūros centras 'Nuaras' 
Adresas: Šv. Gertrūdos 46, Kaunas Telefonas.: (8*37) 32 23 33 Faksas: (8*37) 32 45 45 
El. paštas: info@animal.lt

Nerijus Žiūkas
Adresas: Didžioji g. 77 Zuikinė, Kaunas
Telefonas: 8-685 23771
Internetinė svetainė: http://www.geocities.com/gyvunuviesbutis/

Gyvūnų edenas
Adresas: Kuršių g. 44, Kaunas
Telefonas: (8*37) 37 76 48; 8-606 07007
El. paštas: gyvunuedenas@one.lt

Širvintos
Eglutė, Kaukazo aviganių veislynas, gyvūnų viešbutis
Adresas: Dailidės k., Širvintos, Širvintų raj.
Telefonas: (8*382) 47 316

Tauragė
Šunų viešbutis
Adresas: Lapurvio km., Tauragės r.
Telefonas: 8-614 97304
El. paštas: fbjuste@yahoo.com