Tai yra zamiokulkas, dar kitaip vadinamas pinigų medžiu. Augalas natūraliai auga Afrikoje. Lietuvoje mes jį auginame tik kaip dekoratyvinį augalą. Zamiokulkas priklauso aroninių šeimos augalams, kurie turi egzotišką išvaizdą dėl gana neįprasto žiedyno.

Tai daugiamečiai augalai, dekoratyvūs, stambiais lapais. Brandus augalas pražysta, žiedynas susiformuoja lapų pažastyje ant neilgo žiedynstiebio.

Viršuje susiformuoja žiedynas burbuolė – maži žiedukai labai tankiai susitelkę vienas prie kito. Bendrai tą burbuolę gaubia apsauginis lapas vadinamas papėdlapiu. Papėdlapį turi ir kai kurie kiti augalai, pavyzdžiui, kalijos ir anturiai, tik jų papėdlapis yra ryškus.

Nuotraukoje matome, kad zamiokulkos dengiamasis lapas yra žalsvas, blyškus, o augalo žiedynas – neryškus, todėl sunkiai pastebimas. Žiedas laikosi savaitę – 10 dienų. Yra toks prietaras, kad kai zamiokulkas nužydi, turi ir nunykti. Galima pastebėti, kad po nužydėjimo augalas netenka dalies lapų.

Pinigų medis nemėgsta tiesioginės šviesos, skersvėjų, taip pat jį prižiūrint svarbu jo neperlaistyti. Tinka auginti namuose, nes jis valo orą. Augalas – nenuodingas.

Jeigu ir jūs pamatėte nepažįstamą paukštį, roplį, augalą ar grybą, siųskite nuotraukas redakcijai el. paštu grynas@grynas.lt ir gaukite atsakymą tiesiai iš gamtininko.