„Per pastarąsias savaites gausiai prisnigo, labai storas sniego sluoksnis neleidžia surasti maisto žvėreliams. Gyvename netoli miško, tad sugalvojome pagaminti ir miške pastatyti ėdžias. Daug laiko su šeima bei draugais praleidžiame gamtoje, tad norisi prisidėti. Puikiai pamenu save vaikystėje, kai važiuodavome žiemą šerti žvėrelių, rūpinomės sužeistais ar sergančiais. Turbūt natūraliai tai persiduoda, kad pats jau su savo vaikais tai darau”, – pasakojo Nerijus Glodenis.

Pasak vyro, visą savaitę su dukromis ruošiant ėdžias, kalbant apie gyvūnus, poreikį juos šerti žiemos metu, šeimai tai buvo tarsi gamtos pažinimo pamoka.

Šeimos rūpinasi miško žvėreliais
Foto: Asmeninis albumas


„Gera proga vaikams parodyti, kad reikia rūpintis miško gyvūnais. Kartu ruošėme, braižėme, gaminome ėdžias. Kalbėjome kokį maistą ėda gyvūnai, kaip turėsime papildyti ėdžias maistu. Tai buvo ir proga nuveikti kažką kitokio šiuo karantino metu. O ir bičiulį pavyko užkrėsti šia idėja. Jis taip pat miške prie savo namų pastatė ėdžias”, – kalbėjo vyras.

Ėdžias aktyvūs gyventojai pastatė miškuose prie Rumšiškių miestelio ir Gumbiškių kaimo. Vyras teigė, kad mėgsta laisvalaikį leisti gamtoje tiek su šeima, tiek su draugais keliaudamas keturračiu.

„Po darbo dažnai norisi galvą pravėdinti, pabūti gryname ore. Su šeima dažnai vaikštome mišku prie namų. Taip pat su bičiuliais keturratininkais daug laiko praleidžiame gamtoje, keliaudami miško keliukais. Esame gamtos dalis. Nors manau, labiau į jį tik užsukantys miško svečiai. Natūraliai daug laiko praleidžiant toje aplinkoje, norisi ja rūpintis”, – teigė vienas keturratininkų klubo „Kauno ATV bendražygiai” įkūrėjų.

Šeimos rūpinasi miško žvėreliais
Foto: Asmeninis albumas


Pasibaigus karantinui vyras su bendraminčiais planuoja miško tvarkymo akciją – surinkti ir išvežti iš jo šiukšles.

„Būdami dažnai miške, pastebime, koks jis užterštas, pilnas šiukšlių. Keliaudami miško keliukais, matome išmestas lovas, šaldytuvus. Padangas atrodo įprasta palikti miškuose. Baisi situacija. Tad planuojame pavasarį bent kelis miškus su bendražygiais aptvarkyti. Turime visi po truputį prisidėti, kad gyventume geresnėje aplinkoje. Ir rodyti pavyzdį kitiems, ypač savo vaikams”, – pasakojo keturratininkas.