Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Ieva Jakupkaitė naujienų portalui JP teigė, jog išsamiai pasakyti, kodėl Nevėžio upėje plūduriuoja keli šimtai įvairaus dydžio nugaišusios žuvys, negali.

„Sekmadienį buvo paimti vandens tyrimai ir atsakyti galėsiu kitą savaitę. Nugaišusios žuvys pastebėtos netoliese bendrovei „Aukštaitijos vandenys“ priklausančio pagrindinio išvalytų nuotekų išleistuvo. Sudėtinga pasakyti, kodėl Nevėžio upėje pastebėtos nugaišusios žuvys. Tyrimo rezultatai parodys“, – kalbėjo Panevėžio aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė.

Pasak I. Jakupkaitės, upėje buvo nustatytas deguonies kiekis vandenyje.

„Jis yra 7 mg/l ir žuvys negalėjo nugaišti dėl deguonies trukumo“, – sakė aplinkosaugininkė ir teigė, kad daugiau informacijos paaiškės, kai bus gauti tyrimo rezultatai.

Tuo tarpu bendrovės „Aukštaitijos vandenys“ Ryšių su visuomene specialistas Svajūnas Mikeška naujienų portalui JP nedaugžodžiavo.

„Visada tikriname įrangą ir dabar patikrinome. Nuotekų valykla funkcionuoja be priekaištų. Aplinkosaugininkai atlieka tyrimą ir ieško kaltų dėl nugaišusių žuvų. Beje, jos aptiktos žemiau, 1,5 km nuotekų valyklos išleistuvų. Nieko daugiau pasakyti negaliu“, – konkretus buvo S. Mikeška.