Pareigūnai nusprendė apžiūrėti įvykio vietą. Nuvažiavus paaiškėjo, jog patekęs į kilpą stirninas gyvas. Vaizdas buvo slegiantis ir nerimą kėlė jo žaizdos. Iš arčiau apžiūrėjus žaizdas paaiškėjo, jog prie juosmens užsitempusi kilpa iki kraujo nutrynė stirninui odą, nukrito šeriai, tačiau žaizdos nebuvo gilios, vidinių pažeidimų nesimatė. Gyvūnas buvo pakankamai judrus.

Nutarta pabandyti suteikti antrą šansą stirnos patinui. Prasidėjo gelbėjimo „operacija“. Tvirtai suėmus gyvūną už ragų šis ėmė „bliauti“, galvojo, kad pareigūnai nori jį nuskriausti, o jie tik stengėsi jam padėti. Kilpą buvo pagaminta iš storos vielos, buvo stipriai užsiveržus, todėl kilo sunkumų nuimant ją. Kiek užtrukus vis tik pavyko išlaisvinti gyvūną. Stirninas kilpoje prabuvo ne vieną valandą, ir po sąlyčio su žmonėmis buvo šoko būsenos. Išlaisvintas jis dar keletą minučių pagulėjo ant žemės, lyg negalėdamas patikėti, kad jo kančios baigėsi.

Pareigūnai padėjo jam atsikelti ir stirninas nušokavo į miško gilumą. Šalčininkų aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai džiaugiasi, kad laiku buvo pastebėtas laukinis gyvūnas ir buvo tinkamai sureaguota į situaciją. Dažniausiai tokie atsitikimai žvėrims baigiasi nelaimingai, kiekviena minutė kilpoje atsiradusiam gyvūnai yra be galo svarbi.

Miške po žiemos yra likusių brakonierių pamirštų, laukiniams žvėrims skirtų kilpų. Visi kurie, pamatysite jas, praneškite aplinkos apsaugos pareigūnams, kad neatsitiktų panašių nelaimių. Nepamirškite, kad kilpos daro žalą ne tik laukiniai gyvūnijai, bet pakankamai dažnai į jas pakliūna ir žūsta naminiai gyvūnai.