„Medžių lajų take pastebėjau keletą problemų. Visų pirma buvo tik vienas lauko tualetas, juk tiek žmonių ten apsilanko, galima buvo pastatyti jų daugiau. Dar vienas labai keistas dalykas, kad pačiuose Anykščiuose neradome, kur pavalgyti: vienoje kavinėje nebuvo vietos, o kitoje vidury dienos jau buvo pasibaigęs maistas. Mums pasiūlė palaukti kelias valandas, kol maisto atsiveš daugiau. Pakalbėjus su vietiniais, jie sakė, kad susirasti, kur pavalgyti Anykščiuose yra prabanga“, - stebėjosi skaitytojas.

Iš tiesų nauji tualetai yra įrengti medžių lajų tako informaciniame centre, tačiau nėra apie tai skelbiančių informacinių ženklų. GRYNAS.lt jau anksčiau publikavo turisto nuomonę, jis teigė, kad su informacine sistema Anykščių regioninis parkas turi didelių bėdų.

Anykščių regioninio parko direktorius Kęstutis Šerepka GRYNAS.lt teigė žinąs apie visas problemas ir ketinantis jas spręsti. Direktorius užsakė daugiau informacinių ženklų ir teigė, kad savaitgalį jie turėti stovėti prie tako. Anot jo, klaidų neišvengta dėl to, kad niekas nesitikėjo, tokio žmonių antplūdžio.

Anykščių turizmo informacijos centro direktorius Rimantas Sereičikas GRYNAS.lt pripažino, kad tikrai ne visi verslininkai išnaudojo galimybes.

„Apgultis dar neatslūgo, jau yra trečiadienis, bet žmonių toli gražu nemažėja. Dabar yra palankus laikas – atostogų metas ir žmonės keliauja. Tačiau žmonės į Anykščius kelionę turėtų planuotis iš anksto ir ieškoti gyvenamosios vietos. Dabar atvažiavus net ir darbo dieną yra loterija, ar susirasite, kur nakvoti. Visas rugpjūčio mėnesis jau yra užimtas beveik visur“, - pasakojo R. Sereičikas.

Anot direktoriaus, verslininkai tikrai nesitikėjo tokios apgulties ir nespėjo pasiruošti: „Verslininkai galbūt būtų ieškoję daugiau būdų, kaip išnaudoti tą antplūdį. Dabar jie išnaudojo tiek, kiek leidžia galimybės. Visos maitinimo įstaigos buvo orientuotos į ankstesnius srautus, kurie buvo sezoniniai ir savaitgaliniai. Dabar yra iššūkis turistams, susirasti, kur pavalgyti Anykščiuose. Nėra, ką slėpti.“

Pašnekovas teigė, kad iššūkis yra ir kitiems objektams: „Pavyzdžiui, yra pramogų objektas – labirintų parkas. Vakar šnekėjau su verslininku, sakė, kad įdarbino keturis papildomus žmones. Tai iššūkis verslininkams, jie turi išnaudoti šiuos srautus. Mums labai svarbu, kad rajono svečiai išvažiuotų geros nuotaikos ir jų poreikiai būtų patenkinti.“

Anot specialisto, Anykščiai dar turi, kur pasistiebti galvodami apie paslaugas ir infrastruktūros plėtrą.

„Beje, medžių lajų takas į Anykščius atkreipė ne tik lietuvių, bet ir latvių dėmesį. Labai juntama, kad daug žmonių atvažiuoja iš Latvijos. Dabar iš Latvijos atvažiuoja 3-4 kartus daugiau lankytojų nei ankstesniais metais“, - kalbėjo R. Sereičikas.

Primename, kad registruotis iš anksto važiuodami į taką žmonės turi tik tuo atveju, kai nori ekskursijos su gidu, kurios kaina 3-4 eurai. Kitu atveju žmonės gali atvykti darbo metu (10-19 val.) ir apžiūrėti taką nemokamai. Lankytojams bus siūloma įsigyti saugomų teritorijų lankytojų bilietą, kurio kaina 1 euras. Takas dirba septynias dienas per savaitę ir darbo laikas nesiskiria darbo ir savaitgalio dienomis.

Anykščių šilelyje vinguriuojantis Medžių lajų takas – vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje. Takas prasideda netoli Puntuko akmens, lankytojams reikės užlipti ant kalvos, Medžių lajų takas nuo žemės pamažu kils iki 21 metro ties medžių laja. Takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 metrų ir veda į 35 metrų aukščio bokštą, nuo kurio galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, pasivaikščioti tarp medžių lajų. Įdomus Medžių lajų tako architektūrinis sprendimas (architektai Arvydas Gudelis ir Andrius Dirsė).

Kviečiame visus apsilankiusius dalintis savo atsiliepimais, nuotraukomis bei filmuota medžiaga. Siųskite informaciją redakcijai paštu grynas@grynas.lt