Exeterio universiteto mokslininkas dr. Davidas Hughesas sako: „Šis lapas rodo aiškius gerai dokumentuotos zombių parazitų ženklus. Tai grybas, kuris užkrečia skruzdėles ir tuomet pradeda manipuliuoti jų elgesiu.“

Parazitas, pavadintas „Ophiocordyceps unilateralis“, užvaldydavo skruzdėlių protus.

Jis priversdavo vabzdžius palikti savo lizdus ir ieškoti lapo, kuriame yra puikios sąlygos grybui daugintis.

Suradusios tokį lapą skruzdėlės būdavo verčiamos kietai kąsti į pagrindinę lapo gyslą ir po to mirdavo.

„Mirtinas įsikabinimas“ palikdavo skruzdėlę patogioje padėtyje grybui augti ir skleisti savo sporas.

Toks mirtinas įsikabinimas dantimis palieka aiškią žymę. Ją tyrėjai atrado ant 48 mln. metų senumo lapo fosilijos iš Reino slėnio, Heseno žemėje, Vokietijoje.

„Mūsų rasti įrodymai labai gerai atspindi šiandien randamus lapų įkandimus ir parodo, kad parazitas veikė tais pačiais metodais labai ilgą laiką, – skelbiama tyrime. – Kiek mums yra žinoma, tai seniausias įrodymas, kad parazitai manipuliuoja savo aukų elgesiu. Ši parazitinė sąsaja su skruzdėlėmis yra gana sena ir tikrai ne pastarųjų metų įvykis.“

„Tikimės dabar rasti daugiau fosilinių parazitinės manipuliacijos įrodymų. Tai padės mums nušviesti šios sąsajos kilmę, idant susidarytume geresnį vaizdą apie jos evoliuciją ir paplitimą.“

Minėtasis tyrimas buvo publikuotas Jungtinės Karalystės Karališkosios mokslininkų draugijos žurnale „Biology Letters“.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją