Lydekos, ešeriai, kuojos, žiobriai, šapalai bei siauražnypliai vėžiai upėje nugaišo dėl aštuonis su puse karto viršytos leistinos vandens taršos.

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento specialistai nustatė, kad nevalytos kanalizacijos nuotekos pateko iš bendrovės "Pasvalio vandenys".

Tamsiais rudas vanduo į Lėvenį iš "Pasvalio vandenų" ėmė tekėti po liepos viduryje praūžusios smarkios liūties.

Prie upės gyvenantis žmogus pastebėjo, kad upėje maždaug kilometro ruože aukštyn pilvais plaukia žuvys. Po kilogramą ir daugiau sveriančios žuvys negyvos gulėjo upės dugne.

Nelaimę tyrę aplinkosaugininkai išsiaiškino, kad užterštoje upės dalyje neliko nė vienos gyvos žuvies. Jos nugaišo per naktį.

Iš karto buvo įtarta, kad ekologinę nelaimę sukėlė "Pasvalio vandenų" kanalizacijos nuotekos.

Bendrovės atstovas aiškino, kad nuotekų valymo įrenginiai šiuo metu rekonstruojami ir veikia puse pajėgumo. Todėl jiems duotas leidimas į upę išleisti mažiau išvalytas nuotekas. Tačiau net padidintos taršos normos buvo smarkiai viršytos.

Aplinkosaugininkų teigimu, bendrovei gresia nuo 500 iki 2000 litų bauda. Taip pat ji turėtų kompensuoti gamtai padarytą žalą - 400 tūkstančių litų.

Tačiau, pasak dienraščio, manoma, kad "Pasvalio vandenys" bylinėsis teisme mėgindami užginčyti beveik pusę milijono litų siekiantį aplinkosaugininkų ieškinį.