„Kitą savaitė savivaldybės tarybos kolegija aptars šį klausimą, tačiau greičiausiai lėšos bus skirtos iš administracijos direktoriaus rezervo fondo. Kitą savaitę bus atlikti tikslūs skaičiavimai ir paaiškės, kiek žalos pridarė liūtis. Mes tikimės, kad pavyks išsiversti su 50 tūkst. Lt“, - DELFI sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Penktadienio rytą Kauno gatvės buvo pakankamai tvarkingos, tačiau kai kur dar matėsi liūties padariniai. Ryškiausiai praūžusios audros galia matėsi Jonavos gatvėje, kuri keliose vietose vis dar semiama gilių balų.

Liūties žala gali gerokai išaugti paaiškėjus, kad įgriuvo dalis Panerių gatvės – kylant kalnu link greitkelio Vilnius – Klaipėda, dešinėje kelio pusėje įsmego apie 50-60 metrų kelio ruožas.

Ši kelio dalis penktadienio rytą uždaryta, čia budi policijos pareigūnai.

Greitkelyje važiuojant Klaipėdos už Kleboniškio tilto link uždaryta viena eismo juosta, dėl ko nusidriekė didžiulės transporto spūstys. Šiame kelio ruože penktadienį įvyko ir avarija.

Sulaukė dešimtkart daugiau iškvietimų

Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis konstatavo, kad miesto komunalininkai pakankamai gerai susidorojo su užgriuvusia gamtos stichija.

„Liūtis atėjo ir praėjo, šiuo metu baigiame likviduoti liūties padarinius. Blogiausia situacija Jonavos ir Neries krantinės gatvėse – čia prinešta daug purvo“, - DELFI teigė A. Pakalniškis.

Sudėtingesnė situacija Panerių gatvėje, ties išvažiavimu į magistralę Vilnius – Klaipėda.

„Vanduo iš po kelio dangos išplovė skaldą, dėl to įgriuvo dalis kelio dangos. Be jokios abejonės, čia reikės kapitalinio remonto“, - sakė A. Pakalniškis pridūręs, kad už Panerių gatvės remontą turės mokėti ne Kauno savivaldybė, o VĮ „Automagistralė“.

Praėjusią naktį „Kauno vandenų“ avarinė tarnyba gavo 150 pranešimų apie užsikimšusias kanalizacijos trasas. Įprasta dieną tokių pranešimų užfiksuojama apie 15-20.