Kaip praneša „The Daily Telegraph“, mokslininkai identifikavo tas maistingas medžiagas, kurios gali pagerinti šunų atmintį, jų mokymosi gabumus bei padėti senesniems šunims prisitaikyti prie naujų situacijų.

Mokslininkai taip pat nustatė, kad šunys, kurių amžius - daugiau kaip 7 metai, kenčia nuo smegenų ląstelių nykimo. Išsiaiškinta, kad tai įvyksta dėl to, kad prarandama jaunystėje turėta galimybė smegenų veiklą paskatinti gliukoze.

Tai paveikia šunų kasdieninį elgesį: tampama lėtesniais bei ne tokiais budriais. Tačiau dėl pažangios veterinarijos priežiūros, mitybos bei ligų prevencijos šunys pasensta ne taip greitai: pasiekę maždaug savo gyvenimo trukmės vidurkį. Tai reiškia, kad senų šunų – kaip ir šiuolaikinių žmonių – vis daugėja ir bent Didžiojoje Britanijoje jie sudaro apie 30 proc. visų augintinių.

Kiekvieni žmogaus metai tradiciškai laikomi 7 šuns gyvenimo metais.

Toronto universiteto (Kanada) mokslininkų tyrimas, kuris publikuotas žurnale „British Journal of Nutrition“ rodo, kad senus šunis maitinant kai kuriais natūraliais produktais, pavyzdžiui, kokosų aliejumi, galima pagerinti jų atminti bei mokymosi įgūdžius.

Pranešama, kad specialios dietos riebalai – vidurinės grandies trigliceridai (MCT) – yra unikalūs ir gali būti lengvai konvertuoti į energiją, kurią sugeria senstantys smegenys.

Šunų ėdalas „Purina Pro Plan Senior 7+ Original“ yra pirmasis šunų ėdalas, kuriame gausu ššių riebalų. Pasak šios įmonės atstovų, maitinant šunį šiuo ėdalu, jo kognityvinės savybės neturėtų pastebimai pasikeisti iki maždaug 12 metų amžiaus.