Per reidą aplinkosaugos pareigūnai tikrino įvairias atliekas gabenančias transporto priemones. Buvo stabdomi tarptautiniai ir vietiniai atliekų vežėjai. Aplinkosaugininkai tikrino, ar atliekos vežamos pagal teisės aktuose reglamentuojamą tvarką, taip pat, ar atliekų vežėjas turi atliekų vežimą lydinčius dokumentus, oficialų vežėjo statusą, ar vežėjo krovinys atitinka dokumentuose nurodytus duomenis.

„Svarbu pabrėžti, kad reikalingus dokumentus atliekų vežimo įmonės privalo užpildyti interneto sistemoje prieš veždamos atliekas. Džiugu, kad patikrinti automobiliai vežė atliekas pagal reikalavimus ir pažeidimų nenustatėme“, – teigia Panevėžio valdybos Kupiškio aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausioji specialistė Danutė Baronienė.

Kartu su aplinkosaugininkais reide dalyvavo ir Lietuvos transporto saugos administracijos Panevėžio kontrolės skyriaus specialistai.

Aplinkosaugininkai primena, kad už atliekų vežimo reikalavimų pažeidimus rašomi protokolai ir skiriamos baudos. Administracinių nusižengimų kodeksas už pažeidimus numato baudą nuo 30 iki 4 100 eurų. Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatymas už pažeidimus numato baudą nuo 150 iki 30 000 eurų.