Kiekvienas gali prisidėti prie Gineso rekordo siekiamo tikslo

Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas Europos Klimato Pakto virtualus renginių ciklas rytoj, birželio 29 dieną, kvies piliečius kalbėtis apie tvarią Lietuvos ateitį bei kartu skelbs ambicingo tikslo pradžią – patekti į Gineso rekordų knygą. Iniciatyvos organizatoriai, drauge su pasauline kampanija „Count Us In“, tokio paties pavadinimo platformoje birželio ir liepos mėnesiais fiksuos kiekvieną klimato labui vykdomą virtualų pasižadėjimą. Tokiu būdu bus tikimasi pasiekti didžiausią per mėnesį užfiksuotų pasižadėjimų skaičių, skirtą klimato kaitos mažinimui. Norint patekti į Gineso rekordų sąrašą, iniciatyvos organizatoriai užsibrėžė surinkti 141 tūkst. virtualių pažadų.

„Visi gyvename apsupti augintinių, šeimos, kaimynų, kolegų, miškų ar pastatų ir klimato kaita visam tam daro įtaką. Pavieniai veiksmai kiekvieno iš mūsų gyvenime gali atrodyti nedideli, tačiau poveikis daromas kartu – milžiniškas. Ši Klimato Pakto iniciatyva – tai bendras siekis sukurti tvaresnę Europą mums visiems bei kalbėti apie praktinius pokyčius pradedant nuo to, kaip vartojame, judame, vėsiname ar šildome namus ir baigiant – kaip dirbame ar gyvename kartu. Klimato Paktu siekiama parodyti, jog susitelkus – mažų pasižadėjimų galia yra milžiniška“ , – mintimis dalijasi Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje laikinoji vadovė Agnė Kazlauskaitė.

Europos klimato paktas – pokyčiai galimi tik susitelkus

Europos Klimato Pakto veiksmų diena, paraleliai vykstanti visose 27 Europos šalyse, skatina susitelkti ir tam yra paruošta įvairiausių priemonių, kurios bus pristatytos virtualaus renginio metu birželio 29 dieną.

„Kartu su Europos Klimato Pakto koordinatoriais ir ambasadoriais Lietuvoje dalysimės mintimis apie tai, kokia tvarumo linkme juda Europa , kodėl organizacijoms svarbu prisidėti prie klimato kaitos sprendimo paieškų, kaip sudėtingas klimato kaitos problemas iliustruoti kasdieniais pavyzdžiais. Kviečiu prisijungti prie Europos klimato pakto, būti draugiškiems gamtai ir taip prisidėti prie mūsų siekio tapti klimatui neutralaus poveikio žemynu“, – teigia Agnė Kazlauskaitė.

Birželio mėnesio pradžioje Lietuvoje viešėjęs už Europos žaliąjį kursą atsakingas Europos Komisijos vykdomasis pirmininkės pavaduotojas Fransas Timmermansas dar anksčiau yra teigęs, jog klimato kaita jau dabar veikia kiekvieno iš mūsų kasdienybę.

„Vienintelė gera žinia šia tema – mes vis dar galime prisidėti prie kaitos mažinimo veiksmų. Kova su besikeičiančiu klimatu yra ne tik tam tikrų didžių tikslų nustatymas, įstatymų pakeitimas ar investicijos, veikiau – tai kiekvieno indėlis, didelis jis ar mažas, tačiau vedantis į reikšmingus mums visiems pokyčius“, – kalbėjo Fransas Timmermansas.

Europos Komisijos inicijuotas Europos Klimato Paktas kviečia žmones, bendruomenes ir organizacijas imtis kasdienių veiksmų ir kurti ekologiškesnę Europą. Europos Klimato Paktas yra Europos žaliojo kurso , kuris siekia iki 2050 m. paversti Europą klimatui neutraliu žemynu, dalis.
Visai nesvarbu, ar dar tik pradedate savo kelionę tvarumo link, ar savo aplinką jau pavertėte žalia ekosistema – prie iniciatyvos galite prisidėti savo virtualiu pažadu „Count Us In" platformoje, dalyvaudami renginyje birželio 29 d. arba tampant Europos Klimato Pakto ambasadoriumi.