Skaičiuojama, kad šiuo metu žaidimo programėlę parsisiuntė jau beveik 20 tūkst. žmonių. Skirtinguose etapuose žaidėjų laukia įvairios dovanos: pirmame etape aktyviausiems žaidėjams atiteko 100 metalinių šiaudelių rinkinių, antrame etape – 50 išorinių baterijų, o dabartiniame trečiame etape žaidėjams atiteks 10 elektrinių paspirtukų.

USAD vadovas Gintaras Varnas pastebi, kad žaidimas padeda visuomenei geriau suprasti ne tik globalių problemų mastą, bet ir tai, jog kiekvienas iš mūsų prisidedame prie jų sprendimo.

„Mūsų duomenys rodo, kad į žaidimą įsitraukė tūkstančiai Lietuvos gyventojų – atsakinėja ir prizus laimi tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Vadinasi, aplinkosaugos klausimai yra aktualūs visų amžiaus grupių žmonėms. Kuo daugiau gyventojai žino apie gamtą, klimato kaitą ar atliekų rūšiavimą ir perdirbimą, tuo geriau supranta globalių problemų mastą ir tai, jog kiekvienas gali prisidėti prie šių problemų sprendimo. Todėl didžiausias „Nacionalinių Eko lenktynių“ laimėjimas – visuomenei suteiktos žinios, priverčiančios susimąstyti apie kasdienius įpročius ir paskatinančios tvarias permainas“, – kalba G. Varnas.

Tai yra virtualus pramoginis žaidimas, kuriuo žaidžiantiesiems siekiama parodyti, kad užstato sistema yra svarbi aplinkosaugos mechanizmo dalis ir kiekvienas pakuotes grąžinantis asmuo gali rasti būdų, kaip dar geriau tausoti išteklius, atsakingiau vartoti ir kitaip aktyviai prisidėti prie aplinkosaugos bei ekologijos.

Kaip dalyvauti:
1. Priduok tuščias pakuotes į taromatą ir pasiimk taromato išduotą kvitą. Prieš atsiimdamas užstatą, gautą kvitą nusifotografuok.
2. Parsisiųsk programėlę „Nacionalinės Eko lenktynės“,
užsiregistruok. Skenuok kvito brūkšninį kodą ir pradėk žaidimą.
3. Atsakyk į klausimus ir laimėk elektrinį paspirtuką. Susidomėjai? Siųskis programėlę į savo išmanųjį telefoną ir dalyvauk! Daugiau informacijos www.grazintiverta.lt/nel

Delfi savo ruožtu kviečia išmėginti savo jėgas ir pasitikrinti, ar pavyks atsakyti į 10 su aplinkosauga susijusių testo klausimų iš žaidimo „Nacionalinės Eko lenktynės“. Po testu rasite komentarus, pagrindžiančius teisingus testo atsakymus. Linkime sėkmės!