Anot savivaldybės administracijos atstovės Urtės Povilaitytės, visi šiaudeliai, kurių pernai kalėdiniam miesteliui buvo sunaudota beveik 3 milijonai, bus išvalyti ir perdirbti. Iš jų išgauta masė virs šiųmetinių Kalėdų papuošimais.

Jau nuo šios savaitės prasideda intensyvus šiaudelių rūšiavimas bei valymas. Prie kalėdinio stebuklo galės prisidėti visi kauniečiai ir miesto verslai. Šiuo tikslu Kauno miesto savivaldybės centriniame pastate įrengta speciali akcijos dėžė. Čia palikus savo nereikalingus šiaudelius jie drauge su pernykščiais šiaudeliais keliaus į perdirbimo įmonę, kur pavirs specialios faktūros spalvota plėvele, skirta šiųmetinių Kalėdų eglutei bei dekoracijoms gaminti. Atnešti šiaudelius į akcijos dėžę kauniečiai kviečiami iki rugsėjo 10 dienos.

Šiaudelius perdirbti sutiko „UAB Granplasta LT“, kuri užsiima polietileno pakuočių gamyba. Iš pernykščių šiaudelių pagaminus spalvotą plėvelę, vėliau iš jos tekstilės dailininkės ir miesto kalėdinių eglių puošėjos J. Šmidtienės komanda kurs eglutės bei viso kalėdinio miestelio dekoracijas.

„Šiaudeliai yra vieni lengviausiai perdirbamų plastiko gaminių. Labai kviečiame dalyvauti akcijoje ir leisti nereikalingiems šiaudeliams virsti kalėdiniais personažais“, – ragino menininkė J. Šmidtienė.
Likusi dalis pernykščių dekoracijų: meškutis, kiškutis, briedis, voveraitė ir kiti personažai, stovėję eglutės apačioje, bus perkelti į naujas vietas ir puoš miestą ir šiemet.

„Šių metų Kalėdų tema – paslaptinga planeta. Su komanda juokaujame, kad pernai Kalėdos Rotušės aikštėje buvo ant žemės, o šios bus kosmose. Parėjusiais metais viskas buvo aišku, – balta eglė, pusnys, sniegas, meškos. Šiemet viskas bus kitaip – reiks įjungti fantaziją. Kalėdiniam miesteliui kursime ryškius personažus, kurie tikėtina bus be galo gražūs, bet, rodos, sunku bus apsakyti, kas tai, – augalas, gyvūnas ar laivas.

„Pats kalėdinis Kauno miestelis šiemet bus kitoks: stengiamasi maksimaliai atsisakyti plastiko. Visi Rotušės aikštėje įsikursiančio šventinio miestelio prekybininkai gėrimus tieks vienoduose popieriniuose puodeliuose“, – pažymėjo savivaldybės atstovė U. Povilaitytė.