Apie neeilinę situaciją Joniškio rajono aplinkosaugininkai sužinojo penktadienio vakarą. Joniškio agentūros vedėjui paskambinusi kavinės savininkė pranešė, kad iš jų teritorijoje esančio voljero ištrūko ir į mišką pabėgo viena meška. Pasak moters, gyvūnas iš aptvaro ištrūko, nes prižiūrėtojas, atėjęs jos pamaitinti, neužstūmė narvo durų skląsčio. Meška atsidarė duris ir išėjo į Vilkiaušio mišką.

Apie laisvėn ištrūkusi plėšrų gyvūną bendrasis pagalbos centras pranešė policijai ir ugniagesiams. Keli policijos ekipažai, aplinkosaugininkai, kavinės apsauga ir darbuotojai ėmėsi meškos paieškos, tačiau greitai temstant paieškos rezultatų nedavė. Prieš vidurnaktį atvykęs meškų dresuotojas ir augintojas M. Zobovas apžiūrėjo likusius savo augintinius ir konstatavo, kad į laisvę ištrūko pati ramiausia iš trijų meškų, 28-erių metų rudoji Karelijos meška Cielė. Ryte dresuotojas savo buvusią augintinę aptiko miške netoli kavinės ir sugrąžino atgal į narvą.

Sudarydami sąlygas meškai ištrūkti į laisvę, gyvūnų savininkai pažeidė laukinių gyvūnų laikymo taisykles ir išduoto leidimo sąlygas. Toliau bus sprendžiama, kokią atsakomybę jų atžvilgiu taikyti.