Vykdant reidą Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo informaciją, kad Giluičio ežere, Alytaus rajone, žvejojama tinklais. Pareigūnai nedelsdami nuvyko prie ežero, stebint situaciją buvo nuspręsta pažeidėjus sulaikyti ant vandens. Brakonieriai taip darbavosi, kad net nepastebėjo prie jų priplaukusių pareigūnų. Sulaikius G. P. ir R. S. tinkluose buvo rasti 27 karšiai. Iš pažeidėjų konfiskuoti 3 statomi tinklai ir medinė valtis. Už žvejybą draudžiamais įrankiais pažeidėjams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, gresia administracinė bauda nuo 115 iki 289 eurų su įrankių ir priemonių konfiskavimu. Taip pat teks atlyginti gyvajai gamtai padarytą žalą 1634 eurus.

Kviečiame piliečius būti neabejingais ir apie pastebėtus gyvosios gamtos išteklių naudojimo pažeidimus informuoti Bendruoju pagalbos centro numeriu 112.

Pastebėjus brakonieriavimo atvejus, galima kreiptis į Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekciją telefonu +370 686 76009.

Konfiskuoti tinklai
Foto: Alytaus RAAD nuotr.