Rūšiavimo principai

Pagal Valstybinį atliekų tvarkymo planą, atliekos privalo būti rūšiuojamos jų susidarymo vietoje – tad ne išimtis ir kapinės. Kapinių lankytojai privalo atskirti žaliąsias atliekas nuo kitų atliekų ir jas mesti į žaliosioms atliekoms skirtus konteinerius, o žvakių liekanas, išdegusias žvakides, vainikų kaspinus – į buitinių atliekų konteinerius, teigiama Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro išplatintame pranešime spaudai.

„Dažnai pasitaiko atvejų, kad kapinių lankytojai sumeta į vieną konteinerį neišrūšiuotas visas kapinių atliekas net nepaskaitę užrašų ant konteinerių. Tad lankytojai turėtų atkreipti dėmesį į užrašus, kokioms atliekom yra skirtas konteineris. Dažniausiai žaliosioms ir kitoms atliekoms skirti atskiri konteineriai yra pastatyti prie kapinių vartų ar prie įvažiavimo“, - atliekų rūšiavimo principus aiškina Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro viešųjų ryšių specialistė Karolina Kiesienė.

Konteineriais, skirtais žaliosioms atliekoms surinkti, surinkta žaliena vežama į rajonuose esančias žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles, kur gaminamas techninis kompostas, tinkamas apželdinimui. O atliekos, išmestos į buitinių atliekų konteinerį, vežamos į nepavojingų atliekų sąvartyną. Tad atskirai šalindami žaliąsias atliekas sumažiname atliekų kiekį, išvežamą į sąvartyną.

Kad nesusidarytų atliekų

Atliekų tvarkymo specialistai ragina puošiant artimųjų kapus vengti plastikinių vainikų detalių, plastikinių gėlių, kelis kartus naudoti tas pačias žvakides. Siekiant sutaupyti laiko rekomenduojama kapavietę uždengti skalda, plokštėmis ar kitais būdais vengti žalienos.