„Jau trečius metus skelbiame konkursą „Kamštelių vajus“. Žinau, kad kai kurie konkurso dalyviai nenustojo rinkti kamštelių ir pasibaigus praeitų metų konkursui. Daug kam tapo įpročiu ant šaligatvio ar miške surastą plastikinio butelio kamštelį įsidėti į kišenę, o namuose turėti atskirą dėžę jiems rinkti. Dėl konkurso sėkmės Lietuvoje ir dėl to, kad pati šiuo metu gyvenu Londone, šiemet jį skelbsime ir Jungtinėje Karalystėje – varžysis jau dvi šalys, geriausiu meninius darbus iš Lietuvos vešime į Londoną, į tarptautinę parodą. Ateityje planuojame konkursą plėsti ir į kitas šalis“ - pasakoja konkurso sumanytoja, Ekodaiktai.lt idėjos autorė, Birutė Jakučionytė.

Konkuro „Kamštelių vajus‘2014” trukmė Lietuvoje: gegužės 15d. - spalio 23d.
Citata

„2012 metais bendrovė „Plasta“ sėkmingai perdirbo beveik toną surinktų plastikinių butelių kamštelių, o pernai buvo surinkta ir perdirbta daugiau nei keturios tonos. Mūsų įmonė džiaugiasi būdama šio konkurso partnere ir natūralu, kad konkursas peržengė Lietuvos sienas, tapo tarptautiniu. Neseniai įkūrėmė antrinę įmonę Jungtinėje Karalystėje, todėl šį konkursą palaikysime ir ten“ – sako didžiausios Europoje antrinių polietileno atliekų perdirbėjos bendrovės „Plasta“ marketingo ir pardavimų departamento direktorius Mindaugas Rakauskas.

Galite prisiminti DELFI.lt fotografų įamžintas praėjusių metų renginio akimirkas:

Viešosios įstaigos „Žaliasis taškas“ marketingo vadovė Elzė Rudienė šį konkursą laiko gyvu įrodymu, kad visi kartu darydami mažus darbus galime pasiekti didžiulių rezultatų.

„Smagu, kad tokiu puikiu konkursu galime pasidalinti ir su kolegomis kitose Europos šalyse – tai puiki priemonė dar ir dar kartą kalbėti apie ekologiją, rūšiavimo naudą ir svarbą.“

„Mažindami išmetamų plastikinių kamštelių kiekį, prisidedame prie švaresnės aplinkos, efektyvesnio išteklių panaudojimo. Šis konkursas įrodė, kad kamšteliai vaikams gali būti daug įdomesni už prekybininkų reklamuojamus žaislus - konkursas tiesiog užkuria mokyklų azartą ir moksleiviai sukuria tokių darbų, kurie netrukus galės varžytis ir tarptautiniuose žaliojo dizaino konkursuose. Tokie konkursai tikrai daro mūsų planetą žalesnę“ - kitiems konkurso partneriams pritaria ir GRYNAS.lt kanalo redaktorė Inga Labutytė

Konkuro „Kamštelių vajus‘2014“ trukmė Lietuvoje: gegužės 15d. - spalio 23d. Konkurso dalyviai rinks plastikinius butelių kamštelius, taip pat galės iš surinktų kamštelių kurti meninius darbus.

Konkurso finalas ir meninių darbų paroda vyks Vilniuje nuo spalio 23 iki lapkričio 11 dienos, prekybos centre „Panorama“.