Politikų grupė pateikė išvadas, kad sąvartyno vartų mokestis, dar vadinamas solidarumo mokesčiu, įvestas neteisėtai. Skaičiuojama, kad dėl to savivaldybė regiono atliekų tvarkymo centrui permokėjo beveik 5 mln. litų.

„Kai iš pradžių solidarumo mokestis sudarė 40 litų, o po kelių metų jis pabrangsta 4 kartus, ir Alytaus miesto žmonėms reikia mokėti tris kartus brangiau, negu netoli esančio Birštono gyventojams, atrodo, kad ne visai skaidriai skaičiuojamos ir naudojamos tos lėšos“, – piktinasi Alytaus miesto tarybos narys Gediminas Daukšys.

Regiono atliekų tvarkymo centro direktoriui dėl kainų kėlimo pritaria ir miesto meras.

„Atliekama didelė investicija statant mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius. Kadangi tos atliekos, kurios dar turi energetinę vertę, turės būti išvežtos ir sudegintos, tai didžiausias kainos kilimas yra dėl šios sudedamosios“, – aiškina Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas.

Anot miesto mero Jurgio Krasnicko, normalu, kad siūlant sudėtingesnę paslaugą, didėja kaina.

„Neracionalu, kad kai visur kainos kyla, didėja įkainiai, mes paslaugą darom kuo toliau, tuo labiau sudėtingesnę, todėl viskas turi kainuoti daugiau. O kai kurie mūsų tarybos nariai bando įrodyti, kad žemė lagamino formos ir dar su rankena. Aš tuo netikiu“, – sako J. Krasnickas.

Kitą savaitę Regioninės plėtros tarybai bus pristatyti skaičiavimai, kaip turėtų keistis šiukšlių išvežimo kaina. Jau dabar žinoma, kad, pavyzdžiui, Alytaus miesto gyventojams paslaugą siūloma branginti beveik dvigubai.