Varėnos rajone, Nedzingėje, tikrindamas individualių namų atliekų konteinerius beveik ant kiekvieno iš jų Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro kontrolierius klijuoja įspėjimo lapelius apie netinkamą atliekų rūšiavimą. Nors gyventojai turi atskirus konteinerius stiklui, popieriui ir plastikui, į įprastus buitinių atliekų konteinerius meta viską, kas po ranka pakliūva.

„Mišrių buitinių atliekų konteineryje randame pakuotės atliekas, plastikinius butelius, o juos reikėtų dėti atskirai į plastiko konteinerį. Stiklo tarą taip pat reikėtų dėti atskirai. Ir metalines skardines [atskirai]. Beveik du trečdaliai konteinerio turinio turi atsidurti netoliese esančiuose varpo formos konteineriuose“, – pabrėžia Varėnos r. savivaldybės ekologas Antanas Labanauskas.
Citata
Piktybiškai nepaisantiems atliekų tvarkymo taisyklių gresia bauda iki 2 tūkst. litų ir kitokios sankcijos.

„Manau, kad žmonės žino, kaip reikia rūšiuoti atliekas: informacijos yra daug kur skelbta, mes taip pat stengiamės papildomai [šviesti]. Ko negalima mesti, parašyta ant konteinerių“, – atkreipia dėmesį Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro kontrolės padalinio vadovas Linas Brazauskas.

Kontrolieriai patikrino daugiau nei 150 Varėnos, Lazdijų rajonų ir Druskininkų individualių namų gyventojų atliekų konteinerių. Prasčiausiai atliekas rūšiuoja lazdijiečiai, tvarkingiausi – druskininkiečiai.

Piktybiškai nepaisantiems atliekų tvarkymo taisyklių gresia bauda iki 2 tūkst. litų ir kitokios sankcijos.

„Savivaldybių atliekų tvarkymo taisyklėse numatyta, kad netinkamai išrūšiuoti konteineriai nebus išvežti. Taikoma ir administracinė atsakomybė, jei aplinkosaugos reikalavimai pažeidžiami akivaizdžiai. Dabar yra svarstoma, kad tiems, kurie nerūšiuoja atliekų, nesilaiko taisyklių, už tą laikotarpį būtų didinama rinkliava 50 proc.“, – kalba Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas.

Alytaus regione statomi biologiškai skaidžių atliekų ir mechaninio rūšiavimo įrenginiai, todėl gyventojams teks išmokti rūšiuoti atliekas.