Seimas ketvirtadienį pritarė siūlymui savivaldybių tinklapiuose bei kitais būdais viešai skelbti informaciją apie padidintą taršą žmonių gyvenamojoje aplinkoje bei užfiksuotus pažeidimus.

Siūlymui, kurį pateikė Seimo narė Agnė Zuokienė, prieš tai pritarė ir Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.

„Nors vykdoma nemažai tyrimų bei dažnai nustatomi nukrypimai nuo normos bei žmonių sveikatai pavojinga tarša, tačiau šie tyrimai sugula valdininkų stalčiuose ir apie tai nesužino nei savivaldybės, nei gyventojai,“ – sako Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Agnė Zuokienė.

Parlamentarė parengė siūlymą gavusi ne vienos bendruomenės bei šalia gamyklų bei ūkio subjektų gyvenančių žmonių nusiskundimų bei iš institucijų gavusi patvirtinimus, kad žmonių skundai pagrįsti, nes ne kartą institucijos buvo fiksavusios pažeidimus tiek dėl užteršto vandens, oro ar kt. Gyventojai nebuvo informuojami net tais atvejais, kai jų šuliniuose buvo randama žarninių enterokokų bei lūžinių klostridijų bei kitų teršalų, kurie pavojingi žmonių sveikatai.

Priėmus šią įstatymo pataisą sustiprės savivaldybių bei visuomenės sveikatos centrų bendradarbiavimas. Be to, gyventojai bus nedelsiant informuojami apie pablogėjusią jų gyvenamosios aplinkos būklę. Gyventojai taip pat galės atitinkamai reaguoti bei imtis priemonių savo gyvenamosios aplinkos apsaugai nuo taršos, nustačius pažeidimus arba prevenciškai ateityje.

Įstatymo pakeitimas įsigalios nuo 2012 metų liepos 1 dienos.