Tai ką gi valgyti?

Deja, bet mitybos įpročius taip pat greičiausiai teks pakoreguoti… Nerekomenduojame drastiškai atsisakyti pusės savo raciono, bet lengvai jį pakoregavus rezultatai gali būti pribloškiantys.

Seniai žinoma, bet vis dar šokiruojanti tiesa: norite numesti svorio – valgykite daugiau. Tai tikrai nereiškia, kad nuo šiol galima sau vienam užsisakyti šeimyninę picą, bet prie dažnesnio valgymo priprasti reikės. Suskaidykite savo mitybos racioną į mažiausiai 5–6 valgymus per dieną: pusryčius, priešpiečius, pietus, pavakarius, vakarienę ir jei labai norisi – užkandį. Dažnesnės, bet šiek tiek mažesnės porcijos paskatins Jūsų organizmo medžiagų apykaitą ir svoris lengviau kris.

Rinkdamiesi ką valgyti nepamirškite auksinės taisyklės: pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui!

Pusryčiams rinkitės daugiau angliavandenių turintį maistą: košes, ruduosius ryžius, virtus kiaušinius, grūdinius patiekalus.

Priešpiečiams, užkandžiams ar pavakariams rinkitės mėgiamą vaisių su arbatos ar kefyro stikline, daržovių ar vaisių salotas. Vaisius rekomenduojama valgyti pirmoje dienos pusėje.

Pietums rinkitės žuvies, daržovių, mėsos patiekalus, nepamirškite garnyrui daržovių salotų. Vietoj bulvių verčiau rinkitės ryžius, atsisakykite riebių padažų.

Vakarienei rekomenduojama valgyti baltymus ir geruosius riebalus: kiaušinius, žuvį, varškę, jūros gerybes. Mėsą geriau palikti pietums, vakarienei ji gali būti per sunki.

Griežtas ne dietoms!

Svarbiausia – nesiviliokite trumpalaikėmis dietomis. Taip, tris savaites valgyti vien grikius gali būti efektyvu, bet ar tikrai gyvenimas jums bus mielas, kai akyse vaidensis vien grikiai, o pažvelgus į veidrodį matysite išbalusią liūdną būtybę, kuriai plaukuose įstrigę grikiai po graudžiai apraudotos vakarienės prie… teisingai, grikių indelio. Jau neminint to fakto, jog visų dietų efektas – trumpalaikis, o kilogramai ne tik kad grįžta vos vėl pradėjus maitintis kaip anksčiau, bet dar ir pastiprinimą su savimi atsiveda – maža kas, gal vėl riebaliukus sumąstysit naikinti, tai geriau lai jų būna atsargoj kuo daugiau…

Vadovaukitės viena taisykle – norint numesti svorio svarbu lėkštėje turėti vaivorykštę. Ar bulvių tarkiai labai primena vaivorykštę?

Judėti irgi reikia

Nuliūdinsime – be sporto gali labai prailgti skaičiuoti nykstančius kilogramus. Jei norite ne tik greičiau pamatyti rezultatus, bet ir sustiprinti širdies raumenis, pagerinti atmintį, sumažinti debeto ir insulto tikimybę, teks priprasti prie lengvos mankštos.

Nepersistenkite, pradėkite nuo lengvesnių užduočių: kiekvieną rytą padarykite pusvalandžio trukmės mankštą, kiekvieną vakarą išeikite pasivaikščioti bent 40 min.

Pasidairykite pagalbos

Nenuvertinkite mažų detalių galios, tačiau į jas žiūrėkite realistiškai. Jei nusipirkote japonišką pėdų masažuoklį, kuris per stebuklingus slaptus taškus pažadėjo Jums padėti prarasti 10 kilogramų per mėnesį, bet visas svoris, kurį numetėte, tebuvo tie 15 gramų, kuriuos odos pavidalu nusigramdėte į tą velniškai aštrų agregatą, sveikinu – tapote reklamos auka. Niekada netikėkite, jog medžiagos gabalėlis ar stebuklingas super – duper prietaisas Jums nieko neveikiant nugriauš Jūsų riebaliukus. Taip nebūna. Tačiau protingai jas pasitelkiant į pagalbą, rezultatai gali išryškėti greičiau.

Po rytinės mankštos įprastą dušą pakeiskite kontrastiniu, išbandykite masažines vakuumines taureles, o keliaudamos į vakarinį pasivaikščiojimą – užsidėkite masažines tampres. Vakare, žiūrėdama televizorių, pasilepinkite spygliuoto kamuoliuko masažu. Šios priemonės padės įveikti celiulitą, tačiau nepamirškite, jog efektyviausias – komandinis darbas, tad be mankštos ir sveikos mitybos nieko nebus!

Keli sveiki receptai pasiryžusiems pradėti:

Išvirkite 200 g tamsių laukinių ryžių. Kol ryžiai verda, supjaustykite griežinėliais cukinijas, morkas, porus, agurką, susmulkinkite česnaką. Sumaišykite su išvirusiais ryžiais, įmuškite du kiaušinius, supilkite į keksiukų formeles ir kepkite ~30 min 180 laipsnių temperatūroje.

Vištienos krūtinėlę supjaustykite kąsnio dydžio gabaliukais. Pamarinuokite 2 šaukštais citrinos sulčių, smulkintu česnaku ir ir druska bei pipirais. Sudėkite į foliją ir įdėkite į orkaitę maždaug 40 min, 180 laipsnių temperatūroje. Kol vištiena kepa, garnyrui išvirkite nedidelį žiedinį kopūstą, baigiant jam virti, į puodą įdėkite saują špinatų ir pavirkite dar 5 min. Nukoškite ir sutrinkite trintuvu. Pagardinkite norimais prieskoniais.

Nulupkite pusę svogūno, česnaką, supjaustykite moliūgą, žiedinį kopūstą, brokolį ir kelias morkas. Viską išvirkite 2 l vandens, pagardinto druska, pipirais, saldžiąja paprika. Viskam išvirus sutrinkite trintuvu, pabarstykite laiškiniais svogūnais ir krapais.

Išvirkite lęšius. Kol kruopos verda, keptuvėje be aliejaus paskrudinkite cukinijas, pjaustytas žiedais, porą ir smulkintą česnaką. Supjaustykite pomidorus, pekino kopūstą, saldžiąsias paprikas ir viską sumaišykite. Salotas pagardinkite citrinų sultimis ir juodaisiais pipirais.