Šis gėrimas suteiks energijos, paskaistins odą, sustiprins imunitetą, sumažins skrandžio rūgšties kiekį ir normalizuos PH pusiausvyrą, pagerins virškinimą, pagreitins medžiagų apykaitą, padės lieknėjantiems ir t.t.

Rašoma, kad kiekvieną rytą nevalgius pirmiausia reikia gerti vandenį su citrina. Tačiau nutylima apie šalutinius padarinius.

Vandens su citrina šalutiniai efektai

1. Kenkia dantų emaliui. Citrinos sultys – tai rūgštis, kuriai kontaktuojant su dantimis ardomas emalis, ilgainiui padidėja dantų jautrumas. Ypač šaltam, karštam maistui. Jei geriate vandenį su citrina, tai darykite ryte prieš valant dantis, o dantis valykite po gėrimo išgėrimo. Gėrimą ruoškite ne su karštu, o su šaltu, kambario temperatūros vandeniu.

2. Rėmuo. Citrinų vanduo gali sukelti rėmenį, deginimo jausmą, skrandžio skausmus, pykinimą, paaštrinti refliukso simptomus. Esant skrandžio opoms citrinų vandens reikėtų atsisakyti.

3. Galimi skrandžio veiklos sutrikimai.

4. Organizmo dehidratacija. Citrinų vanduo gali turėti diuretikų poveikį. Citrinos turi didelį kiekį vitamino C (askorbo rūgšties). Ši maistinė medžiaga gerai žinoma dėl savo šlapimą varančių savybių, o tai reiškia, kad toks gėrimas padidina šlapimo gamybą inkstuose taip skatindamas organizmą greičiau pašalinti skysčius.

5. Inkstų ir tulžies pūslės problemos. Citrinų vandens nerekomenduojama gerti ilgą laiką, gydymosi tikslais, nepasikonsultavus su savo gydytoju. Skirtinguose šaltiniuose rekomenduojama gerti citrinų vandenį skirtingai: 7-10, 10-14 ar 14-21 dieną. Tačiau tai neturi tapti nuolatiniu įpročiu. Po gėrimo kurso turi sekti pertrauka.

Svarbu! Esant skrandžio opoms, alergijai citrusiniams vaisiams, sutrikusiai skrandžio veiklai citrinų vandenį gerti draudžiama.

Jei pajutote kurį nors iš aukščiau minėtų šalutinių efektų – nustokite gerti citrinų vandenį arba ženkliai sumažinkite sunaudojamų citrinų sulčių kiekį. Skieskite didesniu kiekiu vandens arba tiesiog, esant rytiniam troškuliui, išgerkite stiklinę tyro švaraus vandens.