Kaip man sekėsi sužinosite perskaitę šį straipsnį.

„Rask bendraminčių – tuomet svorį mesti bus daug lengviau“

Esu 165 cm ūgio, svoris 58 kg, pagal kūno masės indeksą (KMI), svoris yra normalus ir tikrai nereikėtų laikytis jokių dietų. Tačiau tokie svarstyklių duomenys visai nedžiugino. Buvau nepatenkinta savo išvaizda ir norėjau pasikeisti, tad išsikėliau tikslą – per dvi savaites atsikratyti net 5 kg svorio.

Pirma mintis, kuri į galvą atėjo tuomet, kai ryžausi numesti 5 kilogramus svorio, buvo tokia: „Rask bendraminčių – tuomet svorį mesti bus daug lengviau“. Tuomet pradėjau socialiniame tinkle ieškoti įvairių grupių, kuriose moterys dalinosi savo dietomis, svorio metimo klausimais. Mano mėgstamiausios „Facebook“ grupės, kurios itin padėjo tuomet, kai mečiau svorį, buvo šios: „Tirpsta mūsų kilogramai“, „Sveika mityba su Vaida Kurpiene“, „Sportuojantys Vyrai ir Moterys diskusijos“.

Pirmoji grupė „Tirpsta mūsų kilogramai“ suteikė itin daug motyvacijos dėl vienos paprastos priežasties – įkeltos nuotraukos su aiškiai matomais dietų ir sporto rezultatais vertė ir mane pasitempti, motyvavo ir žadino norą keistis. Pavydėjau toms merginoms, kurios didžiavosi savo kone tobula figūra. „Kodėl gi aš negaliu tokios turėti?“, – pamaniau sau mintyse.

Tada pradėjau domėtis sveika mityba. Atradau Vaidos Kurpienės grupę „Sveika mityba su Vaida Kurpiene“. Šioje grupėje pateikiama itin daug naudingos ir geros informacijos apie sveiką maistą, moterys dalinasi savo sveikais ir išbandytais receptais. Keletą jų išbandžiau ir aš – puikiai pavyko. Įsitikinau, kad sveikas maistas gali būti tikrai labai, labai skanus.

Trečioji grupė – „Sportuojantys Vyrai ir Moterys diskusijos“ leido suprasti, kaip skirtingai sportą vertina vyrai ir moterys: moterims sportas dažnai būna viena iš priemonių numesti svorį, vyrams – tai laisvalaikio praleidimas, streso mažinimo būdas ir tik retas kuris sportu užsiima vien dėl svorio metimo. Priešingai, jie nori priaugti svorio, t.y. užsiauginti raumenų masę.

Trys sporto treniruotės – trys nauji potyriai

Sporto klube išbandytos treniruotės padėjo pagerinti nuotaiką, įrodė, jog ne tik maistas, bet ir sportas yra būtinas norint atsikratyti vieną kitą nereikalingą kilogramą. Išbandžiusi tris klases.

Dviračių klasės. Vienas iš populiariausių užsiėmimų sporto klube – tai dviračių klasės. Klasės vyksta įvairiu paros laiku: rytais ir vakarais. Teko apsilankyti tiek ryte, tiek vakare. Rytais užsukus į dviračių klasę motyvaciniai trenerio šūkiai ir ritminga muzika kaip mat sugebėdavo pažadinti iš to rytinio snaudulio. Pirmą kartą išėjus iš dviračių klasės jaučiau, kaip stipriai skauda kojų raumenis. Supratau, jog didžiausias krūvis šioje klasėje teko būtent kojų raumenims. Valanda intensyvaus dviračio mynimo gali sudeginti apie 500 kcal., tad po tokios klasės – 45 min. dviračio mynimo – sudeginau net 325 kcal. Ar rinkčiausi šią klasę dar kartą? Ko gero, ne, nes minti dviratį uždaroje aplinkoje nėra jau taip smagu, kaip lauke. Mane erzino tvankus ir prakaito kupinas kvapas, kuris dviračių klasei įpusėjus pradėjo sklandyti erdvėje…

Bokwa fitneso klasė. Vienareikšmiškai pirmą vietą skiriu Bokwa fitneso klasei – jos dėka, tiksliau, to šaunaus trenerio, kuris visa širdimi atsidavęs savo darbui, sugebėjau per pirmas pamokas pamilti Bokwa fitnesą. Prieš tai jau buvau lankiusi Zumbos klases, man jos patiko. Panašiai vyksta ir Bokwa fitneso klasės: pagal muzikos garsus, sekant trenerio judesius ir žingsnius, su grupe žmonių sportuoti buvo išties linksma. Išvada? Aš tikrai dar sugrįšiu į Bokwa fitneso klases.

Joga. Joga sukėlė daugiausiai problemų ir pareikalavo itin daug pastangų. Prisipažinsiu, nesu gazelė, man tikrai buvo sunku daryti tam tikras jogos pozas, ne kartą jaučiau ir skausmą – ypač, nugaros srityje. Jogos mokytoja paaiškino, jog jis atsiranda tuomet, kai yra stuburo problemų, tačiau jogos pratimus darant reguliariai tokie stuburo skausmai turėtų išnykti. „Puiku“, – pamaniau mintyse, – „tai yra tai, ko man tikrai reikia“.

Su entuziazmu toliau lankiau jogos klases. Po kelių apsilankymų jogos klasėse mano lankstumas nepagerėjo, o nugaros skausmai ir toliau vargino. Suprantu, kad nereikia tikėtis stebuklų, tačiau aš norėjau greito rezultato. Joga – tai ne tik įvairios asanos ir pratimai, tai sportas, kuris reikalauja susikaupimo ir ištvermės. Deja, šių savybių neturiu, todėl mano entuziazmas jogai gan greitai ėmė blėsti.

6 lieknėjimo mitai, kuriuos galima paneigti arba pateisinti

I MITAS: Rytais išgerta stiklinė vandens su citrina padeda metant svorį. TAIP. Šis teiginys išties pasiteisino, nes rytais, ant tuščio skrandžio gerdama kambario temperatūros vandenį su citrina, išties pagerinau savo medžiagų apykaitą.

II MITAS: Norint numesti svorio reikia atsisakyti vaisių. NE Nors vaisiai ir turi daug fruktozės, kuri vėliau gali nusėsti ant mūsų kūno, tačiau jie taip pat turi labai daug skaidulų ir vitaminų – nevalia jų atsisakyti. Tos, kurios rūpinasi savo svoriu, turėtų vengti visų vaisinių kokteilių – jie yra tikrai labai kaloringi. Vietoj vaisinių kokteilių geriau rinkitės daržovių kokteilius.

III MITAS: Pirtis – puiki pramoga toms, kurios nori nieko nedarant deginti kalorijas. TAIP. Sunku patikėti, tačiau kalorijas išties galima deginti net ir tuomet, kai nieko neveikiame, pavyzdžiui – tiesiog sėdime. Faktas, jog kalorijos dega tiesiog sėdint prie televizoriaus ekrano, tačiau kai mes sėdime dar ir karštoje pirtelėje, tuomet kalorijų deginimas dvigubai suintensyvėja.

IV MITAS: Po dietos susilpnėja imunitetas. TAIP ir NE. Šio teiginio negalima nei pagrįsti, nei paneigti, nes viskas priklauso nuo to, kokios dietos jūs laikotės. Pavyzdžiui, jei laikotės Viduržemio jūros dietos, kurios pagrindinė taisyklė – vengti mėsos ir valgyti kuo daugiau daržovių ir jūros gėrybių – tuomet savo imunitetui tikrai nekenkiate, priešingai – jį stiprinate. O štai jei laikotės alinančios dietos, tokios kaip ryžių dieta, kurios esmė – valgyti tik ryžius, žinoma, save alinate ir organizmas negauna visų reikiamų medžiagų. Dėl to ir imunitetas nusilps, dažniau vargins įvairios peršalimo ir kitos ligos.

V MITAS: Norint sulieknėti, reikia pasidaryti organizmo valymą. TAIP ir NE. Detoksikacija – tai naujausia šių dienų mada, kuriai paklūsta daugybė moterų. Išties, užterštas organizmas lemia tai, kaip jaučiamės, tačiau visai nebūtina laikytis alinančių, mėnesį trunkančių detoksikacijos programų. Užtenka vienos dienos organizmo valymo valgant tam tikros rūšies vieną produktą, pavyzdžiui, avižines košes, ir organizmas savaime prasivalo. Be to, tokios organizmo valymo dienos metu reikėtų nepamiršti gerti daug skysčių, nes per šlapimą pasišalins toksinai.

VI MITAS: Jei neturi geno-manekeno, tuomet esi pasmerkta turėti antsvorio. NE. Genetika – išties svarbu tuomet, kai kalbame apie figūrą ir medžiagų apykaitą, tačiau net ir tuo atveju, jei neturite geno-manekeno, galite turėti puikią figūrą. Tereikia tik subalansuotai maitintis ir nepamiršti sportuoti.

Diukano dieta – mano didžioji laimė ir nelaimė

Nutariau išbandyti Diukano dietą, kuri turi tris labai griežtus etapus. Aš juos ne visus perėjau iš karto. Sunkiausia buvo atsisakyti taip mėgstamų vaisių. Dietos keliamus nemalonius simptomus pradėjau jausti jau po kelių dienų – cukraus trūkumas organizme išprovokavo galvos skausmą.

Taigi, kaip atrodo ta Diukano dieta? Pirmoji fazė – tai atakos dienos. Valgiau vien tik baltyminį maistą ir kiekvieną dieną suvalgydavau po 1,5 šaukštą sėlenų, kurias sumaišydavau su liesa varške. Pusryčiams – virti kiaušiniai, priešpiečiams – liesa varškė, pietums – gabalėlis troškintos vištienos, vakarienei – gabalėlis orkaitėje keptos jautienos. Taip atrodė viena iš pirmųjų atakos dienų.

Po pirmosios atakos dienos užlipusi ant svarstyklių nudžiugau. Pasirodo, vos per vieną dieną numečiau du kilogramus. Atsirado dar didesnis entuziazmas. Likusios keturios atakos dienos prabėgo labai greitai.

Po penkių dienų atakos fazės sugebėjau numesti 5 kg. Būtent tiek, kiek ir planavau, bet į baltyminį maistą jau nenorėjau žiūrėti, norėjosi paįvairinti savo mitybos racioną, tad nusprendžiau pereiti prie kitų dietos fazių.

Antroje fazėje lepinau save naujais skoniais – toleruojamais maisto produktais. Jų sąrašą galima rasti Dr. Pierre Dukan knygoje „Diukano dieta“. Pavyzdžiui, pusryčiams nevengdavau paskanauti lieso sūrio (30 g), vakarais gerdavau sojos pieną (1 stiklinė) ir nepamiršdavau suvartoti 2 šaukštų sėlenų.

Trečioje fazėje vyko „įtvirtinimas“. Šioje stadijoje jau galima valgyti ne tik mėsą, bet ir juodą duoną (riekelę) arba 200 g ryžių, bulvių, makaronų. Tikra palaima, nes buvau įpratusi prie šių maisto produktų. Be to, šioje fazėje jau galima save pasilepinti ir nesaldžiais vaisiais. Deja, tačiau besilaikant šios dietos turėjau pamiršti mėgstamus bananus ir vynuoges, mat šiuose vaisiuose daug fruktozės.

Ketvirtoje, paskutinėje fazėje, jau tik kartą per savaitę reikia padaryti „atakos“ dieną, kuomet valgomas vien tik baltyminis maistas. Visas kitas dienas reikia tiesiog valgyti baltyminį maistą, jau galima neriboti vaisių ir daržovių, pasilepinti, tačiau nepiktnaudžiauti duona, bulvėmis, makaronais.

Visos dietos metu reikia nepamiršti kasdien išgerti bent pusantro litro vandens ir pasportuoti, pajudėti – bent 20 minučių per dieną skirti pasivaikščiojimui.

Deja, Diukano dieta netapo mano gyvenimo būdu. Greitai pradėjau ieškoti jai alternatyvų ir radau – intuityvų valgymą ir „Power plate“.

Intuityvus valgymas – kodėl pradėjau jį propaguoti ir rekomenduoju Jums

Viskas pasikeitė tuomet, kai į mano rankas pateko Evelyn Tribole knyga „Intuityvus valgymas“. Knygoje pateikiama programa padėjo man į maistą žvelgti visai kitaip, susiformuoti teisingus valgymo įpročius. 10 intuityvaus valgymo principų leido pamiršti dietas ir tiesiog įprasti maitintis kitaip. Kaip atrodo tie 10 intuityvaus valgymo principų?

Atsikratykite dietinio mąstymo.
Gerbkite alkį.
Susitaikykite su maistu.
Pasipriešinkite mitybos cenzoriui.
Pajuskite, kada pasisotinote.
Atraskite malonumą.
Nevalgykite siekdami malšinti emocijas.
Gerbkite savo kūną.
Mankšta. Pajuskite skirtumą.
Rūpinkitės sveikata: nuosaiki mityba.

Laikydamasi šių 10 intuityvaus valgymo principų pajaučiau, kaip nuotaika pagerėjo, o svoris, nors ir nekrito žaibišku greičiu, bent jau nevargino galvos skausmas ir bloga nuotaika.