Nuolaidžiavimas sau

Kartais atrodo, kad gabaliukas šokolado ar vienas sausainis tikrai negali sugadinti visos dienos mitybos, tačiau leidus sau nuolaidžiauti taip vieną kartą – tokių nuokrypių bus ir daugiau. Kiekviena papildoma kalorija jau išbalansuoja gaunamų maistinių medžiagų kiekį, tuo labiau, taip neatprantame nuo įpročio saldumynams ir kitiems menkiems užkandžiams. Dalis žmonių leidus sau suvalgyti pavyzdžiui šokoladinį batonėlį, už tai atsisako kokių pietų.

Nors kalorijų pertekliaus tokiu būdu gal ir negaunama, tačiau yra padaromas labai didelis nuostolis rekomenduotinam maistinių medžiagų kiekiui. Tuo labiau, labai didelė tikimybė po tokių „pietų“ ne už ilgo ir vėl išalkti, na o tuomet neretai seka dar vienas šokoladinis batonėlis. Kita dažnai daroma žmonių klaida yra saldžių gėrimų neatsisakymas. Limonadai, saldintos riebios kavos, saldintos arbatos – tikrai nemaža dalis gaunamų papildomų kilokalorijų, apie kurias neretai net nesusimąstome.

Netikslus valgiaraščio laikymasis

Norint sumažinti kūno linijas bei kūno svorį, pirmas žingsnis yra maitinimosi įpročių keitimas. Vieni tai daro patys ir neretai griebiasi griežtų dietų, o kita dalis kreipiasi pagalbos į specialistus, su kuriais šis tikslas gali būti pasiekiamas greičiausiai ir tuo labiau, nežalojant kūno. Siekiant sumažinti kūno svorį vienas iš svarbesnių komponentų yra tinkamo valgiaraščio sudarymas, kuris patenkintų kūno poreikius ir lemtų sėkmingą kūno svorio mažėjimą, riebalų deginimą.

Valgiaraščio sudarymas yra vienas komponentas, tačiau svarbesnę dalį užimą tai, kaip asmuo to valgiaraščio laikosi. Planuose ne veltui yra surašomi patiekalai su tiksliais produktų gramais ir su nurodytu valgymo dažnumu. Jei asmuo nesveria ingredientų su maistinėmis svarstyklėmis, praleidžia valgymus, nesuvalgo visos porcijos ar dar, suvalgo per daug, tuomet teigiamo efekto rezultatų kitimui nereikia tikėtis.

Fizinio aktyvumo stoka

Nors pagrindinį svorio kritimo veiksnį atlieka mityba, visgi nereikia apleisti ir sporto. Reguliarus fizinis krūvis padeda lengviau deginti kūne susikaupusius riebalus, bei lemia lieknėjančio kūno formavimą, darant jį atletiškesniu.

Be to, jei mitybos specialistas sudarė Jums planą pagal atliekamų treniruočių dažnumą, tuomet nustojus ar rečiau sportuojant taip pat normalu matyti svorio kritimo apstojimą. Mitybos planai yra sudaromi atsižvelgiant į fizinį krūvį, kad nestokotumėt energijos fizinio krūvio metu ir tuo pačiu galėtumėte sėkmingai siekti užsibrėžtų tikslų.

Raumenų tonusas

Svorio rodmenys ne visada nurodo tiesą, nes tobulinti kūną yra galima ir nekintant šiems skaičiams. Kaip tai gali būti? Ši tendencija vyrauja tarp žmonių, kurių kasdienybę supa aktyvus treniravimasis. Treniruojantis pagerėja raumenų tonusas, na o kartu tirpstant ir riebaliniam audiniui, žymių svorio pokyčių galima ir nematyti, tačiau yra matomi ir jaučiami pokyčiai apimtyse, nes raumuo yra sunkesnis ir tankesnis už riebalus. Norint tikslesnio rezultatų kitimo vertinimo, visuomet rekomenduojama matuotis ir kūno apimtis.

Jei svoris vis nekinta viską atliekant puikiai, tuomet reikia priežasties ieškoti kur kitur, ir jau reikėtų kreiptis pagalbos pas gydytojus.

Netinkamas svėrimosi laikas

Atsistojus ant svarstyklių nepakitę svorio rodmenys gali būti normalus reiškinys, jei tai daroma netinkamai. Norint svorį sekti tiksliai, reikia svertis visuomet ant tų pačių svarstyklių, ryte, nevalgius, negėrus ir, žinoma, be rūbų. Jei žmogus propaguoja „Cheat day“, kai vieną dieną valgo ką nori, o kitas dienas prižiūri savo mitybą, tuomet turėtų svertis būtent prieš ją, iš pat ryto, dar nepradėjus smaguriauti.

Po tokios dienos yra visiškai normalu priaugti net virš kilogramo, bet svarstyklėse matome ne tik kūno svorį, bet ir maisto judėjimą žarnyne, nes paprasčiausiai tokią dieną suvalgoma daugiau ir sunkiau virškinamo maisto, o organizmui sunkiau su šiuo balastu susitvarkyti.

Svorio rodmenys gali vieną savaitę būt netikslūs moterims, dėl jų ciklo pokyčių. Moterims prieš menstruacijas yra normalu sverti kiek daugiau, nes tuo metu kūnas yra linkęs kaupti skysčius. Apskritai, yra geriausia svertis tik vieną kartą savaitėje ir nedažniau. Tokiu būtų bus matoma jau tendencija, o ne svorio svyravimai dėl tam tikrų veiksnių.

Kiti veiksniai

Jei svoris vis nekinta viską atliekant puikiai, tuomet reikia priežasties ieškoti kur kitur, ir jau reikėtų kreiptis pagalbos pas gydytojus. Ligos, vartojami vaistai gali taip pat daryti įtaką svorio pokyčiams ar kaip tik, jų nekitimui, tad reikėtų apie tai pasikonsultuoti su savo gydytoju.