Celiakija – genetiškai sąlygojama alerginė reakcija į glitimą arba gliuteną – specifinį baltymą, dažniausiai randamą kviečiuose, rugiuose, miežiuose. Sergantiems celiakija glitimas pažeidžia plonosios žarnos gleivinę, dėl to sutrinka maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralinių medžiagų įsisavinimas.

Nediagnozuota ir negydoma celiakija, anot medikų, gali sukelti osteoporozę (kaulų tankio mažėjimą), diabetą ir kitas įvairias autoimunines ligas, nėštumo komplikacijas, nevaisingumą ir kt.

Celiakijai būdingi simptomai:

• Skrandžio skausmas;
• Pykinimas, vėmimas;
• Pilvo pūtimas;
• Viduriavimas;
• Vidurių užkietėjimas;
• Svorio kritimas;
• Odos bėrimas ir niežėjimas;
• Sulėtėjęs augimas;
• Simptomai susiję su nepakankamu vitaminų ir mineralinių medžiagų įsisavinimu: nuovargis, kraujavimas iš nosies, plaukų slinkimas, burnos opos.

Diagnozuotų celiakijos atvejų Lietuvoje skaičius nesiekia 1 proc. visų gyventojų. Specialistų teigimu, oficiali statistika tikrosios situacijos neparodo. Remiantis kai kurių Europos šalių duomenimis, Lietuvoje sergančiųjų šiomis ligomis gali būti 10 kartų daugiau.

Įtariant šią ligą reikia atlikti kraujo ir kitus tyrimus. Tačiau kartais net tyrimais nustatyti celiakiją ar gliuteno netoleravimą būna sudėtinga, todėl pacientui tiesiog siūloma laikytis begliutenės dietos ir stebima, ar jo savijauta gerėja, rašoma pranešime spaudai.

Maisto produktai, kuriuose yra arba gali būti glitimo:

Miežiai, rugiai, kviečiai, avižos
Kvietiniai miltai, manų kruopos
Alus
Duona ir kiti kepiniai
Makaronai
Padažai
Greitai paruošiamos sriubos

Maisto produktai, kuriuose natūraliai nėra glitimo:

Vaisiai ir daržovės
Natūralus pienas ir jo produktai
Kiaušiniai
Šviežia žuvis ir jūros gėrybės
Šviežia mėsa ir paukštiena
Medus
Kukurūzai
Pupos, riešutai
Ryžiai

Parduotuvėse taip pat galima rasti maisto produktų, iš kurių glitimas yra pašalintas arba sumažintas jo kiekis. Jei jau turite problemų dėl gliuteno toleravimo, privalote atidžiai skaityti maisto produktų etiketes.

„Dažniausiai maisto produktuose yra naudojamos skaidulos su glitimu (avižų, kviečių, javų ir kt.). Tačiau mūsų gaminamas šaltas „Yoga“ jogurto gėrimas – ne tik puikus būdas atsigaivinti skaniu gėrimu, pamaloninant gomurį. Gėrimai turtingi citrusinių vaisių skaidulomis, kurios svarbios žarnyno veiklai, cholesterolio kontrolei ir svorio reguliavimui. Citrusinės vaisių skaidulos yra tinkamos ir tiems, kas netoleruoja glitimo, nes citrusinėse skaidulose glitimo nėra“, – sako „Vilkyškių pieninės“ šviežių pieno produktų gamybos vadovė Valė Leonavičienė.

Įprastuose prekybos centruose arba specializuotose parduotuvėse galima įsigyti miltų, kruopų, makaronų patiekalų su pašalinti glitimu. Restoranuose ar kitose maitinimo įstaigose taip pat teiraukitės aptarnaujančio personalo, ar patiekale, kurį norite užsisakyti, nėra alergiją galinčių sukelti produktų.