Ryšys tarp medžiagų apykaitos ir lieknėjimo

Metabolizmas susijęs su tuo, kaip greitai konkretaus žmogaus organizme maistas virsta kaulais, krauju, riebalais ar raumenimis. Kuo greitesnė medžiagų apykaita, tuo sparčiau organizme esančios cheminės medžiagos gali transformuoti visas į organizmą patenkančias maistingąsias medžiagas į kūnui reikalingą energiją, rašo lifehack.org. Lėta medžiagų apykaita reiškia, kad maistingosios medžiagos kaupiamos kūne ir nėra sunaudojamos, todėl riebalinis audinys kaupiamas greičiau.

Kaip veikia medžiagų apykaitos greitinimo dieta

Laikantis šios dietos dėl pakeisto kasdienio maisto raciono medžiagų apykaita greitėja. Valgydami tinkamus maisto produktus kasdien padedate savo organizmui pasiekti optimalų medžiagų apykaitos spartumą, o tai reiškia, kad nepageidaujamų kilogramų atsikratysite greičiau.

Medžiagų apykaitą įsivaizduokite kaip automobilio variklį. Žmogaus organizmas jaučia nuolatinį „degalų“ poreikį, taigi medžiagų apykaita sulėtėja tada, kai miegame, nes organizmas negauna „degalų“. Štai dėl šios priežasties mums nuolat yra kartojama, kokie svarbūs yra pusryčiai, užvedantys organizmo „variklį“ po ramybės naktį. Taigi pagrindinis šios medžiagų apykaitą greitinančios dietos tikslas – nuolat suteikti organizmui tinkamų „degalų“, kad organizmo „variklis“ degintų juos greitai ir nuolat judėtų į priekį.

Medžiagų apykaitą greitinančios dietos įtraukimas į svorio metimo planą

Pirmas etapas (pirmadienis ir antradienis)

Svorio metimo procesas laikantis medžiagų apykaitą greitinančios dietos skirstomas į tris etapus. Pradėjus šios dietos laikytis nuo pirmadienio šią dieną ir po jos sekantį antradienį skiriamas pirmasis etapas. Šiomis dienomis vartosite daug angliavandenių ir vaisių. Rekomenduojama rinktis daug cukraus turinčius vaisius, pavyzdžiui, melionus, ananasus, arbūzus. Labai svarbu šiame etape vartoti gerųjų angliavandenių: rudųjų ryžių, bolivinės balandos, saldžiųjų bulvių ir pan.

Žinoma, nederėtų ignoruoti ir baltymų, kurie itin svarbūs laikantis bet kokios dietos. Patartina rinktis kiaušinių baltymus, vištieną, baltą žuvį, kalakutieną ir liesą jautieną. Be jokios abejonės, nepamirštama ir apie daržoves.

Rekomenduojamas pirmojo etapo valgiaraštis:

pusryčiai: rudųjų ryžių košė, didelis dubuo pjaustytų melionų, arbūzų ar kivių;
užkandis: vaisiai;
pietūs: salotos su ant grotelių kepta vištiena ir visomis po ranka pasitaikiusiomis daržovėmis (tiks pomidorai, paprikos, morkos); salotas skaninkite prieskoniais ar balzaminiu atstu (jokių riebalų);
užkandis: vaisiai;
vakarienė: ant grotelių kepta jautienos filė, saldžiosios bulės, virti šparagai ir brokoliai.

Antras etapas (trečiadienis ir ketvirtadienis)

Antrojo etapo dienomis griežtai draudžiama vartoti vaisių ar angliavandenių. Būtent šiomis dienomis pastebimai ima tirpti kilogramai. Šio etapo dienomis vartokite vien tik liesus baltymus ir daržoves. Šio etapo esmė – organizmas ima naudoti turimas riebalų sankaupas. Taip atsitinka dėl griežtai ribojamo maisto, kuriame visiškai nėra riebalų.

Šiomis dienomis rekomenduojama valgyti kiaušinių baltymų, vištienos, kalakutienos, jautienos ir daug daržovių. Šis dviejų dienų etapas gali pasirodyti itin varginantis, tačiau būtina laikytis nurodymų, kad visos pastangos nenueitų veltui.

Rekomenduojamas antrojo etapo valgiaraštis:

ousryčiai: kiaušinių baltymų omletas su svogūnais ir paprikomis;
užkandis: vytinta jautiena su salierų šiaudeliais;
pietūs: plonais gabaliukais pjaustyta kalakutiena, didelė porcija garuose virtų brokolių ir šparagų;
užkandis: du virti kiaušinių baltymai;
vakarienė: garuose virta balta žuvis su raudonųjų paprikų garnyru ir įvairių daržovių salotomis.

Trečias etapas (penktadienis-sekmadienis)

Trečias medžiagų apykaitą spartinančios dietos etapas dažnai būna labai džiuginantis, nes šiomis dienomis ir vėl leidžiama vartoti sveikų riebalų, gerųjų angliavandenių ir vaisių. Vis dėlto derėtų nepamiršti, kad šiame etape jau nebegalima valgyti daug cukraus turinčių vaisių, kurių buvo leidžiama vartoti pirmojo etapo dienomis.

Šiame etape salotas jau galima gardinti ypač tyru alyvuogių aliejumi ir sveikais riebalais: avokadais, kiaušiniais ir riešutais. Trečiojo etapo dienomis demonstruojamas medžiagų apykaitos galingumas visų pajėgumu, aktyviai deginami riebalai.

Rekomenduojamas trečiojo etapo valgiaraštis:

pusryčiai: daigintų grūdų duonos skrebutis su migdolų sviestu ir šilauogėmis, omletas iš 2 kiaušinių baltymų ir vieno kiaušinio su tryniu, daržovės;
užkandis: pusė avokado arba humusas su morkomis;
pietūs: tunų salotos su salierais, morkomis, kalendra, dažinio dygmino majonezu ir braškėmis;
užkandis: 12 migdolų riešutų;
vakarienė: lašiša su saldžiosiomis bulvėmis ir salotomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)