M. Barnier šį įspėjimą paskelbė, kai Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May pristatė pasiūlymus dėl ES piliečių teisių po šalies pasitraukimo iš 28 valstybių Bendrijos. Ten, be kita ko, numatyti nauji reikalavimai gauti leidimams gyventi šalyje bei šeimų susijungimo taisyklės.

„ES tikslas dėl #piliečių teisių: tokia pati apsauga kaip numato ES įstatymai. Reikia daugiau ambicijų, aiškumo ir garantijų, nei esama šiandien pristatytoje Jungtinės Karalystės pozicijoje“, – parašė M. Barnier socialiniame tinkle „Twitter“.

Briuselio taip pat netenkina Th. May pozicija, kad Europos Sąjungos Teisingumo Teismui nebus leista ginti tų piliečių teisių.

Pirmadienį pristatytame 17-os puslapių dokumente Th. May išdėstė savo pasiūlymus dėl ES piliečių šeimų išlaikytinių ir pažadėjo, jog siūlomos garantijos nebus taikomos už sunkius nusikaltimus nuteistiems asmenims.

Tačiau pasiūlymas po „Brexit“ leisti Britanijoje įsikūrusių ES piliečių sutuoktiniams persikelti gyventi į šalį yra tik dalis to, ko siekia Briuselis.

Europos Parlamento vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Guy Verhofstadtas sveikino Th. May siūlymą supaprastinti leidimų gyventi šalyje išdavimo procedūras, tačiau pažymėjo, kad pasiūlymuose esama „virtinės apribojimų“.

G. Verhofstadtas įspėjo, kad „bet koks situacijos dėl teisių, susijusių su laisvu judėjimu, pabloginimas“ prieš Britanijos pasitraukimą iš ES prieštarautų Bendrijos įstatymams.

Praėjusią savaitę vykusiame viršūnių susitikime Bendrijos lyderiai įspėjo, kad Th. May pradiniai planai dėl ES piliečių teisių apsaugos po „Brexit“ gali tik pabloginti jų situaciją.