Greičiau, tiksliau, kruopščiau. Taip šiuo metu dirba Utenos ligoninės priėmimo – skubios pagalbos bei traumatologijos skyrių medikai.

Utenos ligoninėje dirba aukštos kvalifikacijos, didelę patirtį turintys medikai. Tačiau be reikalingos įrangos jie ne visada turėjo galimybę suteikti būtiną kvalifikuotą pagalbą traumas patyrusiems ar į avarijas patekusiems asmenims. Todėl dalį nukentėjusiųjų reikėjo perkelti į kitas gydymo įstaigas.

Atnaujintos dviejų skyrių patalpos

2013-ųjų gegužę baigėsi ketverius metus trukęs Utenos ligoninės įgyvendinamas projektas „Mirtingumo ir neįgalumo nuo traumų ir kitų išorinių mirties priežasčių mažinimas VšĮ Utenos ligoninėje“. Projektui buvo skirta 3,335 mln. litų, atnaujintos priėmimo – skubios pagalbos, reanimacijos ir traumatologijos skyrių patalpos, įsigyta kitos būtinos medicinos įrangos.

Pasak direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams Jono Vasiliausko, abu skyriai – traumatologijos ir priėmimo – skubios pagalbos buvo suremontuoti ir įrengti taip, kad žmonėms būtų kuo skubiau suteikta profesionali pagalba.

„Atnaujinus priėmimo skyrių, jame taip pat jau galima atlikti smulkių operacijų, to dažnai prireikia, jei į ligoninę nukentėjusįjį atveža greitoji pagalba, o operacinės užimtos“, – paaiškino J. Vasiliauskas.

Įgyvendinus projektą pagerėjo sąlygos reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje. Įsigyta naujų ligonių būklės stebėjimo sistemų, kompiuterinės įrangos, nupirktas defibriliatorius, elektrokardiografas.

„Dabartines traumatologijos skyriaus pacientų gydymo sąlygas sunku palyginti su tomis, kurios buvo anksčiau. Patalpas suremontavome, įrengėme vėdinimo sistemą. Senoji slaugos personalo iškvietimo sistema apskritai nebeveikė. Dabar, kai ligoniui prireikia pagalbos, jis be vargo gali išsikviesti medikus.

Naujose tvarkingose patalpose ir gydytojams, ir slaugytojoms dirbti smagiau“, – sakė J. Vasiliauskas.

Priėmimo skyriuje – nauja įranga

„Įgyvendindami ES struktūrinės paramos projektą „Mirtingumo ir neįgalumo nuo traumų ir kitų išorinių mirties priežasčių mažinimas VšĮ Utenos ligoninėje“, įsigijome medicinos įrangos, skirtos skubiai miokardo, širdies raumens pažeidimų diagnostikai. Svarbu laiku suteikti pagalbą, kai tik žmogus patiria krūtinės ląstos traumą“, – sakė projekto vadovė, Utenos ligoninės direktoriaus pavaduotoja slaugai Jūratė Stankevičienė.

Taip pat ligoninėje įdiegta nauja operacinės įranga, įsigyti elektrokaustikos aparatai, mobili lempa, stalai, infuzinės terapijos įranga.

Pasak J. Stankevičienės, ligoninės priėmimo skyriui labai reikėjo ir procedūrinių, ir instrumentinių staliukų bei pačių instrumentų, kurie gydytojams traumatologams ar chirurgams privalo nuolat būti po ranka.

Skyriaus veiklai vykdyti nupirktas dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas, sušalusiems pacientams sušildyti skirtų priemonių, naujas echoskopas, be kurio būtų sunku nustatyti, ar ištikus pilvo traumai nebuvo pažeisti vidaus organai.

„Trauma – ne tik kaulų lūžiai. Tai gali būti ir ausų, nosies, gerklės, ir pilvo traumos, nušalimai, nudegimai ar įvairios kitos“, – užsiminė J. Stankevičienė.

Ligoninės atstovės teigimu, Utenos ligoninė imdamasi įgyvendinti projektą, įsipareigojo, kad per metus jos gydymo kokybė ir prieinamumas pagerės maždaug 2170 pacientų. Toks skaičius buvo nustatytas įvertinus per metus priėmimo skyriuje suteikto gydymo paslaugų vidurkį ir apskaičiavus, kiek ligonių dėl kvalifikuotos medicinos pagalbos, įrangos ar medicinos priemonių stygiaus reikėdavo perkelti į kitas gydymo įstaigas.

Įgyvendinus projektą, nuo 2013-ųjų gegužės iki šių metų pradžios ligoninėje suteikta gydymo paslaugų daugiau nei 1350 pacientų.

Utenos ligoninės projektui – ES sanglaudos fondų parama

Utenos ligoninė, įgyvendindama ES lėšomis finansuojamą projektą, siekė sumažinti žmonių mirtingumą ir neįgalumą nuo traumų bei geriau teikti skubią pagalbą.
Pagal projektą „Mirtingumo ir neįgalumo nuo traumų ir kitų išorinių mirties priežasčių mažinimas VšĮ Utenos ligoninėje“ ligoninės patalpoms, kuriose teikiamos priėmimo – skubios pagalbos, traumatologijos ir reanimacijos paslaugos, atnaujinti skirta 1,964 mln. litų.

Priėmimo– skubios pagalbos medicinos įrangai, traumatologijos įrangai bei reanimacijos operacinės įrangos komplektams įsigyti išleista 1,283 mln. litų. Bendra projekto vertė – 3,335 mln. litų, iš jų ES sanglaudos fondų parama sudarė 2,834 mln. litų.

Užsk. Nr. 08-31