Jeigu šis atradimas bus sėkmingai pritaikytas Vokietijoje, planuojama jį išplatinti viso pasaulio kalėjimų vadovybėms - tuomet nuteistieji negalės mobiliuoju ryšiu bendrauti su išoriniu pasauliu.

Labai sunku atsekti, kokiu būdu į kalėjimą patenka mobilieji telefonai. Žinoma tik tiek, kad telefonus perduoda į įkalinimo įstaiga nuteistųjų aplankyti atėję draugai arba papirkti kalėjimo tarnautojai.

Vokietijos Vidaus reikalų ministerijos atstovas pranešė, kad “ blogiausia yra tai, kad kaliniai, platinantys narkotikus kalėjimo viduje, kitaip vadinami dileriais, naudodamiesi mobiliaisiais telefonais palaiko ryši su laisvėje esančiais narkotikų prekeiviais.

O taip pat manoma , kad įkalintieji telefonais gali planuoti pabėgimą arba bandyti išvengti teisingumo už padarytus nusikaltimus gąsdindami ir terorizuodami pagrindinius nusikaltimų liudytojus.

Ekspertai iš Gelsenkircheno universiteto laimėjo konkursą ir pasirašė sutartį, pagal kurią jie įsipareigoja sukurti taip vadinamą “mobilųjį žvalgą”. Šis naujas išradimas galės tiksliai nustatyti vietą, iš kurios buvo skambinama mobiliuoju telefonu.

Planuojama šį įrenginį sukurti ir išbandyti kitų metų pradžioje.

Jau vien Šiaurės Reino Vestfalijos žemėje esančiuose kalėjimuose kiekvienais metais konfiskuojama daugiau, nei 50 nelegalių mobiliųjų telefonų. Vokietijos vidaus reikalų ministerija pasiruošusi kovai su nelegalių telefonų naudojimu kalėjimuose ir tikisi šią ydą visiškai išgyvendinti.