Žvaliai atrodantis 49 metų buvęs Portugalijos premjeras, kuris prieš tapdamas Europos Komisijos vadovu praėjusį lapkritį vadovavo centro dešinės vyriausybei Lisabonoje, teigė, kad Europos Sąjunga turi imtis tvirtų priemonių, sustiprinsiančių gerovę, padėsiančių kurti naujas darbo vietas ir leisiančių atsispirti kitų valstybių, tokių kaip Kinija, prekybos konkurencijai.

"Europos Sąjunga turi aiškiai įvardinti savo politinius prioritetus. Didžiausios problemos, su kuriomis susiduria Europa, yra aiškios: ekonomikos augimas ir darbo vietos", - sakė Barroso kalbėdamas Europos Sąjungos Parlamente.

Mažai kas gali užginčyti, kad Barroso nustatytos Europos Sąjungos ligos požymiai nėra teisingi. Europos Sąjungos ekonomika iš tiesų vos ne vos juda, o daugeliui vyriausybių didžiausia problema - kaip sukurti daugiau naujų darbo vietų.

Pernai 12 euro zonos šalių augimas siekė tik kuklius 2 procentus. 2005 metais nesitikima, kad jis bus didesnis.

Dauguma euro zonos narių turėjo didelius biudžeto deficitus ir tai kėlė grėsmę stabilumo pakto patikimumui, kuris užtikrina bendrosios Europos valiutos vertę.

Nors Barroso analizės apie Europos silpnybes niekas neužginčijo, tačiau konservatyvių pažiūrų komisijos vadovas buvo apkaltintas, kad vykdo pernelyg liberalią politiką ir labiau paiso verslo interesų, o ne skatina daugelį dešimtmečių brangintas Europos socialines vertybes.

"Socialistų grupė tikisi, jog Barroso pateiks ir nedviprasmišką pareiškimą dėl to, kad jis pasirengęs ginti ir puoselėti Europos socialinį modelį", - perspėjo 202 narius turinčios socialistų grupės vadovas Martinas Schulzas.

Parlamento žaliųjų grupė taip pat kaltino Europos Komisijos vadovą nusigręžus nuo aplinkosaugos problemų. Atsakydamas kritikams, Barroso perspėjo, kad be stipraus ekonomikos augimo Europos socialinis modelis yra pasmerktas žlugti.