„Kalbant apie šią konkrečią bylą, aš manau, kad yra ganėtinai akivaizdu, kad teismas, kuris nagrinėjo šį atvejį iš esmės ir gana detaliai, priėmė sprendimą ir tas sprendimas nėra įgyvendintas. Kalbant apie vaiko teises, aš manau, kad ne, vaiko teisės šiandien nėra apgintos“, - sakė R. Šimašius.

Pasak jo, ko gero, visa Lietuva matė „chaosą ir nedovanotiną situaciją, kuri vyko penktadienį“.

„Tai atsakymas, viena vertus, yra akivaizdus, dalis žmonių nenori to sprendimo įgyvendinti, o institucijos nežino kaip padaryti, kad sprendimą būtų galima įgyvendinti sklandžiai ir nepažeidžiant vaiko intersų, tinkamai susikoordinuojant“, - dėsto ministras.

Jis pareiškė, jog tikisi, kad ateityje institucijos sklandžiai bendradarbiaus ir koordinuos savo veiksmus.

„Nedrįstu dabar įžvelginėti klaidų, be jokios abejonės, situacija, kurią matėme iš filmuotos medžiagos, tikrai nėra ta, kuri puoštų. Ar tai yra dėl didelio nenoro įgyvendinti teismo sprendimą, galbūt ir iš širdies plaukiančio nenoro, ar tai yra dėl pareigūnų klaidų, aš šiandien nekomentuočiau“, - sakė R. Šimašius.

Šiuo metu, pasak jo, teismo sprendimas yra aiškus ir vaiku turi rūpintis jo mama.

„Teismo sprendimas yra ganėtinai aiškus: vaikas turi būti su mama ir reikia įgyvendinti šitą sprendimą, - pabrėžė teisingumo ministras. - Tikiuosi, kad tai bus išspręsta artimiausiu metu, iš tikrųjų, tai turėtų būti išspręsta ir turėjo būti išspręsta prieš kurį laiką.“

Kol kas nėra aišku, kada dar kartą bus bandoma mergaitę perduoti L. Stankūnaitei.

DELFI primena, kad ketvirtadienį Kėdainių rajono apylinkės teismas posėdyje rašytinio proceso tvarka šalims nedalyvaujant išnagrinėjo antstolės Sonatos Vaicekauskienės prašymą dėl leidimo taikyti prievartą bei jėga iš Neringos Venckienės paimti L. Stankūnaitės ir Drąsiaus Kedžio aštuonmetę dukrą. Teismas antstolės prašymą patenkino. Beje, po šio teismo sprendimo S. Vaicekauskienė sulaukė grasinimų bei paprašė policijos apsaugos.

Teismas nusprendė, kad mergaitė iš Venckų namų Garliavoje gali būti paimta bet kurią savaitės dieną, įskaitant ir savaitgalius. Taip pat pabrėžiama, kad prievarta gali būti naudojama tik prieš tuos asmenis, kurie trukdys įvykdyti sprendimą, o ne prieš pačią mergaitę.

Penktadienį Garliavoje tarp mergaitės artimųjų ir pareigūnų įvykus grumtynėms, mergaitės nepavyko perduoti motinai.