Šiomis dienomis teisėsaugos institucijos sulaukė kelių kreipimųsi ištirti V.Martikonio veiklą. Politiką Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) ir Generalinei prokuratūrai apskundė Seimo krikščionių frakcija. Tarp V.Martikoniui metamų įtarimų – tai, kad jam priklausiusi ir dabar jau bankrutavusi įmonė „Termesta” esą naudojosi sklypu strateginėje sostinės vietoje, tačiau nemokėjo jokio nuomos mokesčio. Kitas kaltinimas – įmonės, susijusios su V.Martikoniu, gavo iš grupės ICOR – buvusios „Rubicon Group” – bendrovės „Bionovus” daugiau nei pusę milijono litų už menkaverčius kranus, stovėjusius Vilniaus šilumos tinklų teritorijoje. Krikščionių frakcijos nariai teigia, kad tai primena reketavimą, už kurį savo sąskaitomis už šildymą esą sumoka miesto gyventojai.

Šie kaltinimai – ne vieninteliai nemalonumai, kurie prieš rinkimus užgriuvo vieną sostinės liberalų lyderių. Dėl V.Martikonio nerimsta aistros ir pačios partijos viduje. Į viešumą liberalų rietenos išsiveržė formuojant partijos rinkimų sąrašą Vilniaus mieste. Kai kurie šio sąrašo kandidatai liberalų vadovams nusiuntė laišką, kuriame V.Martikonis yra kaltinamas užgrobęs valdžią partijos sostinės struktūrose.

Partijos narė ir kandidatė į sostinės tarybą, Liberalų sąjūdžiui atstovaujančio Seimo nario Gedimino Navaičio padėjėja Karolina Lukaševičiūtė tuomet tvirtino, jog V.Martikonis pasistengė, kad sąrašo viršuje ir pirmajame penketuke būtų tik jam lojalūs ir su juo susiję asmenys.