Biuras įsikūrė per 4 aukštus

Naujasis „Telia Global Services Lithuania“ biuras duris atvėrė 2021-ų pavasarį. Pradėtas kurti pačiame pandemijos įkarštyje, biuras yra pasikeitusios darbo realybės, individualizuoto požiūrio į darbuotoją ir jo darbo aplinką, atspindys.

Kuriant biurą dalyvavo virš 500 skirtingų sričių specialistų, per 100 įmonių. Iš viso per 4 aukštus išsidėsčiusiame biure sukurta virš 700 ergonomiškų darbo vietų su reguliuojamo aukščio stalais bei kėdėmis, daugiau nei 50 įvairios paskirties, funkcionalumo bei dydžio susitikimo kambarių, 6 žaidimų kambariai – 1 aktyvaus laisvalaikio, 4 – žaidimų konsolių, 1 – profesionalaus e. sporto kompiuterių kambarys, biblioteka, poilsio erdvė su stalo žaidimais ir t.t..

Foto: DELFI / Josvydas Elinskas


Biuras išsiskiria tuo, jog jame buvo pritaikyta pandemijos metu sparčiai išpopuliarėjusi ir skaitmeninių profesionalų pamėgta koncepcija – bendradarbystės zonos. Išsidėsčiusios kiekviename biuro aukšte, šios zonos suteikia galimybę keisti darbo aplinką pagal atliekamą užduotį, tikslą ir pobūdį.

„Stebint pandemijos evoliuciją vienas pirmųjų sprendimų – maksimaliai padidinti individualių erdvių skaičių, kur darbuotojas savo aplinką galėtų kontroliuoti pats. Nors anksčiau galėjome teigti, kad daugumai darbuotojų biuras = darbas, dabar ar biure, ar namie norime kontroliuoti aplinką ir ją pritaikyti konkrečiai užduočiai. Žvelgiant į pradinį planą individualių erdvių skaičių padidinome virš 50 proc., taip paliekant vos kelias didesnes erdves įmonės ar komandų renginiams,“ – pasakoja „Telia Global Services Lithuania“ komunikacijos vadovas Dominykas Maisiejus.

Foto: DELFI / Josvydas Elinskas


Erdvėms – netikėti pavadinimai

„Telia Global Services Lithuania“ biuras – bene daugiausiai individualių darbo kambarių turintis biuras Lietuvoje. Stebint pandemijos evoliuciją vienas pirmųjų sprendimų – maksimaliai padidinti individualių erdvių skaičių, kur darbuotojas savo aplinką galėtų kontroliuoti pats, kaip kad tai daro dirbdamas namuose. Todėl biure įrengta virš 100 individualių zonų su specialia akustika privatumui ir patogumui užtikrinti.

Foto: DELFI / Josvydas Elinskas


Unikaliai gimė ir susitikimo kambarių bei kitų erdvių pavadinimai – skirtingo dydžio zonos gavo skirtingas prasmes, atvaizduojančias darbuotojus, jų pomėgius, hobius ir bendravimo bei bendradarbiavimo būdus. Didžiausi susitikimo kambariai pavadinti naujadarais, sudarytais iš populiariosios kultūros ir medijos, soc. tinklų, filmų ir serialų pavadinimų, kombinuotų su „Telia Global Services Lithuania“ veiklos sritimis ir darbo metodais. Pvz.: reperio Eminemo pseudonimas „Slim Shady“ ir „Scrum“ metodologija, naudojama IT procesuose sukombinuotai tapo „Scrum Shady“ susitikimų kambariu.

Foto: DELFI / Josvydas Elinskas


Mažesni kambariai pavadinti santrumpomis, kurias skaitmeninėje erdvėje naudoja darbuotojai – AFK (angl. away from keyboard), VPN (angl. virtual protected network) ir t.t. Tuo tarpu atviriems dviejų žmonių pokalbiams skirti susitikimo kambariai pavadinti paradoksaliais sugretinimais, kurių mažiausiai tikėtumeisi (Lego & Feet; Sugar & Salt, Pineapple & Pizza ir t.t.).

Foto: DELFI / Josvydas Elinskas


„Taip siekiama švęsti tai, jog kiekvienas esame kardinaliai skirtingas, tačiau kartu kuriame šią organizaciją ir darome ją geresne. Biuro meninius akcentus kūrė garsūs lietuvių dizaineriai ir iliustratoriai, čia galima rasti virš 30 autorinių menininkų darbų-piešinių ant sienų ir virš 100 unikalių iliustracijų“, – pasakoja D. Maisiejus.

Foto: DELFI / Josvydas Elinskas


Skatina rinktis žalią transportą

A+ energinės klasės biuras atitinka aukščiausią pastatų tvarumo sertifikatą „BREEAM“, jame įrengta išmani autonominė šviesos, vėdinimo ir elektros energijos valdymo sistema, kuriant interjerą naudotos vietinės medžiagos, perdirbti ir atnaujinti autentiški baldai. Patogios dviračių, paspirtukų ir kitų alternatyvių transporto priemonių laikymo ir įkrovimo vietos skatina darbuotojus rinktis žalią transportą.

Foto: DELFI / Josvydas Elinskas


Visose 7 biuro virtuvėse įrengti rūšiavimo punktai su instrukcijomis, smulkių elektronikos prietaisų, baterijų surinkimo punktai. Darbuotojus vienija tvarumo tradicijos – kasmet organizacija dalyvauja pasaulinėje „Zero emission week” iniciatyvoje, prisideda prie „Movember“ rengdama savo barzdų konkursą, organizuoja labdaringą pyragų dieną ir gausybę kitų iniciatyvų.

Mokosi, žiūri filmus, rengia turnyrus

Šiuo metu „Telia Global Services Lithuania“ bei grupės funkcijose Lietuvoje dirba beveik 1000 darbuotojų, išsidėsčiusių naujajame biure Lvovo g. bei „Telia Lietuva“ biure Saltoniškių g. Pandeminė situacija lemia, jog darbuotojai dirba pagal individualius poreikius – nuotoliniu, hibridiniu būdu ar biure.

Foto: DELFI / Josvydas Elinskas


Biure taikomas unikalus komandų išdėstymo modelis, kur darbuotojai neturi sau priskirtų darbo vietų, tačiau komandoms priskirtos ištisos biuro zonos, organizacijoje vadinamos team base camps (angl. – komandų stovyklos). Jos užtikrina lankstumą hibridiniame darbo modelyje, t.y. leidžia darbuotojams keistis darbo vietomis nepriklausomai nuo to, kas dirba iš namų ar iš biuro, taip pat leidžia komandų vadovams lengviau valdyti darbuotojų srautus bei planuoti komandos augimą.

Komandos išnaudoja skirtingų funkcijų zonas skirtingiems susitikimų tipams – poilsio ir bendradarbystės zonos bei kūrybinės paskirities susitikimų kambariai naudojami rytiniams susitikimams, idėjų generavimo sesijoms, standartinio tipo susitikimo kambariai – oficialiems susitikimams, specialūs pokalbių kambariai skirti pokalbiams tarp vadovo ir darbuotojo ar kolegų atviram pokalbiui ir t.t.

Foto: DELFI / Josvydas Elinskas


Erdvės taip pat suteikia galimybes įgyvendinti darbuotojų idėjas – mokymosi auditorija puikiai pritaikoma biure vykusiam trumpametražių filmų festivaliui, kalėdinių filmų peržiūrai, krepšinio varžybų stebėjimui ar seminarui apie specialiųjų pajėgų komandinį darbą. Tuo tarpu poilsio zonos sėkmingai išnaudojamos stalo žaidimų vakarams, o aktyvaus laisvalaikio kambaryje – stalo teniso ar stalo futbolo turnyrai. Tai skatina ir darbuotojų aktyvumą už biuro ribų – kartu žaidžiamas krepšinis, tinklinis, dalyvaujama maratonuose ar pačių sukurtuose labdaringuose aktyvumo iššūkiuose.

Foto: DELFI / Josvydas Elinskas


„Kurdami biurą norėjome, kd kiekvienas čia rastų sau artimų asociacijų, individualiems poreikiams tinkamų erdvių ir galėtų patogiai keisti darbo aplinką pagal atliekamą užduotį, tikslą ir pobūdį, – teigia įmonės komunikacijos vadovas. – Biuro kūrybinę koncepciją pavadinome „H.O.M.E.“. Kuriant naują biurą jau veikiančiai organizacijai buvo svarbu, kad erdvės, zonos ir funkcija atspindėtų jau susiformavusį organizacijos identitetą, vertybes. Namų konceptas „H.O.M.E.“ tai ir atspindi – „Telia Global Services Lithuania“ biuras turėjo būti tikras, nuoširdus (angl. Honest), atviras visiems (angl. Open), sprendimai jame – reikšmingi ir logiški (angl. Meaningful), o erdvės skatintų bendradarbiavimą ir įsitraukimą į organizacijos gyvenimą (angl. Engaging).“