Veiklą vestuvių organizavime prieš dešimtmetį pradėjusi R. Lapienienė šiandien kartu su dukra Karolina vadovauja savo įkurtai „Ramunės švenčių studijai“. Kalbėdama apie šiuo metu vyraujančias vestuvių ir kitų švenčių tendencijas R. Lapienienė pastebi, kad švenčių gausa auga kasmet, o lietuviai ieško vis originalesnių šventinių sprendimų. Pavyzdžiui, vestuvėse šiandien vis dažniau pageidaujama juoda spalva ir netikėta šventės vieta.

Foto: Asm. albumas


Šiemet madingas išskirtinumas

Kone žmogaus dydžio ištaigingos puokštės ant šventės stalų, išskirtinės veidrodinės dekoracijos, puošnios plunksnos, prabanga tviskantys indai ir išskirtiniai spalvų deriniai – tai, iš ko galima atpažinti, kad šventę surengė „Ramunės švenčių studija“. Kalbėdama apie prasidėjusį vestuvių sezoną Ramunė sako, kad šiandien jaunieji vis dažniau nori netikėtų, originalių sprendimų. Vienas pavyzdžių yra juodos spalvos naudojimas vestuvių šventėje. Tokį sprendimą prieš kelis metus pristatė Ramunė ir jos komanda.

Foto: Asm. albumas


„Žinoma, kad klasika neišėjo iš mados, bet vis daugiau žmonių nori išskirtinumo. Būtent tai šiemet ir yra svarbiausia tendencija. Tai – ir išskirtinės dekoracijos, tokios kaip didžiuliai veidrodiniai burbulai, ir netikėtas spalvų pasirinkimas. Šiemet labai madingas baltos ir juodos arba juodos ir žalios spalvos deriniai. Jau kelis metus kuriame tokius derinius klientams, o juodas spalvas ir dekoracijas iš gėlių, ko gero, pasiūlėme pirmieji.

Dažnai galvojama, kad į Lietuvą tam tikros tendencijos atkeliauja vėliau. Bet galiu pasakyti, kad kalbant apie vestuvių verslą, kai kuriuos sprendimus Lietuva išbando netgi anksčiau nei kitos šalys. Todėl labai dažnai lietuviai, gyvenantys užsienyje, švęsti švenčių grįžta būtent į Lietuvą“, – sako Ramunė Lapienienė.

Foto: Asm. albumas


Ji neslepia, kad švenčių organizavimas – sudėtingas darbas. Ramunė įsitikinusi: reikia gyventi šventėmis, kad galėtum šiame versle išbūti ir džiuginti klientus. Paklausta, ar yra tekę sutikti itin reiklių klientų, R. Lapienienė prisipažįsta puikiai žinanti, kas yra nuotakos siaubūnės: „Yra tekę bėgti nuo tokių nuotakų. Kai nepavyksta susikalbėti, esu klientėms atidavusi avansą ir draugiškai išsiskyrėme. Tai būna labai retai, bet jeigu matau, kad negalime kartu dirbti, geriau jau pasiūlau sukti skirtingais keliais. Visgi, tai yra darbas, kur svarbiausia ne pinigai, o džiuginantis rezultatas. Manau, kad šioje srityje negali išdirbti niekas, kam rūpi tik pinigai. Pirmiausia reikia labai mėgautis tuo, ką darai.“

Foto: Asm. albumas


Šventei – netikėtą erdvė

Dar viena pastebima tendencija – keičiasi švenčių erdvės. Anksčiau buvo įprasta privačias šventes švęsti kaimo turizmo sodybose, restoranuose, tačiau šiandien lietuvių išlavintas skonis nori vis naujesnių ir vis labiau netikėtų erdvių. Viena tokių Vilniuje duris atvėrė prieš kelias dienas. Tai verslo ir aviacijos kompleksas „AeroCity“, įsikūręs netoli tarptautinio Vilniaus oro uosto. Būtent čia jau kitą savaitę R.Lapienienė rengia įspūdingą šventę savo studijos dešimtmečiui paminėti.

Foto: Asm. albumas


„Šiandien šventėms ieškome vis naujų, išskirtinių vietų. Manau, kad ši erdvė yra viena tokių. Svečius nustebins jau vien tai, kad pastato viduje jie išvys tikrą keleivinį lėktuvą. Ši šventė – tai didžiulė padėka visiems kolegoms, su kuriais ėjome visus šiuos dešimt metų. Taip pat ir mano komandai, visą šį laiką kartu augome“, – sako R.Lapienienė.

Foto: Asm. albumas


Vestuvių kaina – keturženklė

Paklausta apie kone svarbiausią sezono klausimą – kiek kainuoja vestuvės, Ramunė, neslepia, kad norint išskirtinės šventės, teks numatyti keturženklį biudžetą. „Kainos tikrai nėra mažos. Žmonės šventėms išleidžia vis daugiau. Šiandieninis vestuvių biudžetas siekia apie 30 tūkst. eurų, jeigu norite nestandartinių, išskirtinių sprendimų“, – sako organizatorė, pridūrusi, kad į šią kainą įskaičiuotas visas šventės organizatorių komandos darbas: dekoracijos, desertai, organizavimas, floristika, spauda.

Foto: Asm. albumas


Paklausta, ar organizatorių negąsdina ekonominė krizė, apie kurią kalbama vis dažniau, Ramunė sako pastebinti, kad švenčių šiuo metu tik daugėja. Lietuviai mielai švenčia ne tik vestuves, bet ir kitas privačias šventes, tokias kaip jubiliejai, krikštynos, gimtadieniai.

„Pastebime, kad po pandemijos lietuviai yra tikrai pasiilgę švenčių. Sodybos fiksuoja tendencijas, kad vis daugiau švenčių organizuojama ir darbo dienomis, netgi vestuvės. Žinoma, niekas negali nuspėti, kas mūsų laukia ateityje, todėl aš sakau, kad reikia gyventi čia ir dabar. Ir švenčių iš savęs nereikia atimti, jas reikia švęsti šiandien“, – sako R.Lapienienė.