2021-ųjų pradžioje „Lidl Lietuva“ gavo prestižinius „Top Employer 2021 Europe“ ir „Top Employer 2021 Lietuva“ sertifikatus, rašoma pranešime žiniasklaidai. Metų pradžioje darbo skelbimų portalo CVbankas.lt sudarytame Lietuvos darbo rinkos lyderių reitinge „Lidl Lietuva“ užėmė pirmą vietą, tapo dažniausiai portale ieškomu darbdaviu ir gavo titulą „Metų darbdavys 2020“.

Kilo atlyginimai

„Lidl Lietuva“ sėkmingai vykdo prekybos tinklo plėtrą bei į savo komandą nuolat kviečia prisijungti naujus darbuotojus. Šiuo metu prekybos tinklo parduotuvėse, logistikos sandėlyje ir biure dirba daugiau nei 2,5 tūkst. žmonių.

Sparčiai augantis kolektyvas skatina pasitempti, todėl norėdamas paskatinti esamus ir būsimus darbuotojus, prekybos tinklas metų gale paskelbė apie atlyginimų kėlimą. Nuo 2022 m. sausio 1 d. visų komandos narių darbo užmokestis didės 5–15 proc.

„Šiemet, kaip ir kasmet peržiūrėjome savo atlyginimų lygį rinkoje ir atlikome tokius pokyčius, kurie leistų mums sustiprinti savo lyderystę mokamų atlyginimų srityje. Naujausiais „Rekvizitai.lt“ duomenimis, mūsų darbuotojams mokamas vidutinis atlyginimas prieš mokesčius lapkritį siekė 1883,18 eurus (prieš mokesčius) ir buvo didžiausias tarp penkių didžiųjų Lietuvos maisto prekybos tinklų“, – pasakoja personalo vadovė ir valdybos narė Sandra Savickienė.

Foto: Organizatorių nuotr.


Dėmesys darbuotojų sveikatai

Suprasdamas sveikatos svarbą kiekvieno žmogaus gerovei, prieš trejus metus „Lidl“ pradėjo savo darbuotojams teikti privatų papildomą sveikatos draudimą. Nuo 2022 m. sausio 1 d. šis sveikatos draudimo paketas bus išplečiamas, darbuotojams kompensuojant dalį odontologijos ir optikos paslaugų išlaidų.

„Šaltojo sezono metu gripo vakcinų pageidaujančius darbuotojus ir jų vaikus iki 14 metų skiepijame nemokamai. Rudenį visiems dovanojame imunitetą stiprinančius vitaminų rinkinius. Tai nėra vienintelės dovanos, kurias gauna prekybos tinklo darbuotojai ir jų šeimų nariai – daug svarbiau yra kartu praleistas laikas“, – pasakoja S. Savickienė.

Prieš penkerius metus įmonė pristatė naujovę ir dabar kasmet savo darbuotojams suteikia tris nedarbo dienas švenčių metu. Pirmąją Kalėdų ir Velykų dieną bei sausio 1-ąją prekybos tinklo parduotuvės nedirba, o darbuotojai gali visą dėmesį skirti savo šeimai ir artimiesiems.

Foto: Organizatorių nuotr.


Pagalbos programa

„Per šiuos metus beveik dvidešimt parduotuvės darbuotojų kilo pareigose ir tapo parduotuvių vadovais. Jiems, kaip papildoma motyvacinė priemonė, buvo įteikti tarnybiniai BMW markės automobiliai. Be to, sudarėme galimybę personalui dalyvauti 50-yje mokymų, kuriuose buvo suteikiamos žinios apie produktų šviežumo standarto užtikrinimą, draugišką aptarnavimą, komunikacijos ir konfliktų valdymo subtilybes“, – pasakoja S. Savickienė.

Prekybos tinklas taip pat stengiasi, kad darbuotojai jaustųsi gerai tiek emociškai, tiek ir finansiškai, todėl tikina minučių tikslumu apmokanti viršvalandžius, jeigu tokių pasitaiko.

Taip pat prekybos tinklas savo darbuotojams pasiūlė pagalbos programą „Gali mumis pasikliauti“. Paskambinę nemokamu, visą parą veikiančiu telefonu, prekybos tinklo darbuotojai ir jų šeimos nariai gali anonimiškai pasikonsultuoti su psichologu, teisininku ir asmeniniu finansų specialistu, kuris padeda spręsti kasdienius iššūkius.

Gražiausių metų švenčių proga prekybos tinklas įvertino savo komandos narių pastangas ir įteikė 50 eurų vertės „Lidl“ dovanų korteles bei specialius šventinių produktų rinkinius. Ypatingomis dovanėlėmis buvo nudžiuginti ir darbuotojų vaikai iki 15 metų.