„Kol kas arčiausiai žvaigždžių buvo priartėjęs lietuvis lakūnas Rimantas Stankevičius, ruošęsis skristi rusišku kosminiu daugkartinio naudojimo laivu „Buran“. Deja, viltis nutraukė žūtis aviacijos šventėje, - sako specialistų paieškos portalo CVMarket.lt, kuriame ir paskelbta astronautų atranka, atstovė Raimonda Tatarėlytė, - tačiau dabar kiekvienas Lietuvos gyventojas vėl turi šansą pasiekti daugiau nei R.Stankevičius. Kaip skelbime rašo Europos kosmoso agentūra, astronautai ieškomi tam, kad vykdytų skrydžius žemąja Žemės orbita, o taip pat į Mėnulį, bei būtų organizacijos ir jos veiklos ambasadoriais.“

Minimalūs reikalavimai kandidatams gal tik šiek tiek viršija reikalavimus, kuriuos pretendentams kelia kai kurios lietuviškos įmonės, bet būti profesionaliu ar kariniu pilotu jau nėra privaloma. Ko tikrai reikia, tai anglų kalbos, Lietuvos ar kitos ESA narės ar asocijuotos narės pilietybės, gamtos mokslų, inžinerijos, matematikos ar kompiuterių magistro laipsnio, mažiausiai trijų metų patirties pagal įgytą specialybę, lankstumo prisitaikant prie nereguliarių darbo valandų ir dažnų kelionių, atsparumo stresui, gerų komunikavimo ir komandinio darbo gebėjimų, taip pat noro dalyvauti gyvybės mokslų eksperimentuose.

Iš kandidato taip pat reikalaujama turėti Europos antros klasės (privataus piloto) medicininį sertifikatą.

„Tuo pat metu astronautų ieškoma ir Latvijoje bei Estijoje. Įdomu, kad labiausiai šios dienos duomenimis astronauto darbo pozicija domėjosi estai. Lietuvių susidomėjimas buvo keturis kartus, o latvių daugiau kaip penkis su puse karto mažesnis,“ - pastebi CVMarket.lt atstovė.
Kas iš lietuvių buvo atrinktas į ESA astronautų būrį, sužinosime kitų metų spalį.