– Kada ir kas pastūmėjo dvasinių paieškų link?

– Nuo vaikystės daug skaičiau įvairių šalių pasakų, vėliau, gilinausi į ezoterikos knygas. Taip dar vaikystėje sužinojau kas yra ajurveda, joga, budizmas, meditacija, badavimas. Jau ankstyvoje paauglystėje pati pradėjau daryti jogos pratimus ir periodiškai badauti. Be to, tuo laikotarpiu į mano rankas papuolė nedidelė astrologijos knygutė, kurioje buvo aprašyti 12 zodiakų ženklų. Aš juos išmokau mintinai. Tada man buvo apie 11–13 metų. Nuo to viskas ir prasidėjo.

– Tuomet nusprendėte tapti astrologe?

– Ne, mano tikslas buvo visai kitas – tapti verslininke ir turėti šeimą. Tačiau žinojau, jog šie dvasiniai dalykai natūralūs ir eina šalia tradicinės veiklos. Vis tik, gyvenimas įdomiai pasisuko… Nors aš norėjau įprasto darbo, tačiau visada žinojau, kad, kai ateis laikas, mokysiuosi astrologijos.

Vieną dieną tokia proga pasitaikė, pamačiau skelbimą, kviečiantį į astrologijos kursus ir iš karto nusprendžiau juos lankyti. Labai gerai prisimenu tą dieną, kai ruošdamasi apsivilkau baltus marškinius, bet juos iš karto apsipyliau. Šis nemalonus netikėtumas nesutrukdė ir nepavėlavusi spėjau į pirmąją paskaitą. Ten merginos jau mokėsi nuo rugsėjo, o aš prisijungiau gruodį. Todėl teko labai aktyviai studijuoti. Aš jas gana lengvai pasivijau, bet man to neužteko, tad atsisiunčiau iš „Amazon“ knygų anglų kalba. Gavusi labai daug vertingos informacijos, antrais metais atgal į mokymus nebegrįžau.

Lina Šmatavičiūtė
Foto: Asmeninio albumo nuotr.

Astrologijos mokiausi dirbdama įprastą darbą, o po jo skubėdavau namo, pavalgydavau ir iš karto sėsdavau prie knygų iki kol ateidavo miego laikas. Mokydamasi psichologinės vakarų astrologijos supratau, kad man jos per mažai. Tuomet perėjau prie klasikinės graikų astrologijos. Bet vėl supratau, kad čia ne pabaiga. Viduje žinojau, kad ateis diena, kai pradėsiu studijuoti vedinę astrologiją. Ir ta diena atėjo.

– Koks klausimas ginė pirmyn? Kas nedavė ramybės ir skatino aktyviai domėtis astrologija?

– Labai žemiškas klausimas: kodėl aš negaliu ištekėti? Tai buvo vaikystės svajonė. Tėčio mama, taip vadinama Babūnė, visada linkėjo gero vyro. Todėl ir mano svajone tapo „turėti gerą vyrą“, bet metai bėgo, o išsvajotojo kaip nebuvo, taip nebuvo. Tad aš tikėjausi, kad astrologija man duos atsakymus ir dėl to taip intensyviai mokiausi. Dabar suprantu, jog tai buvo tik gyvenimo pretekstas mane įvilioti į astrologiją ir paskatinimas mokytis.

Pradžioje man atrodė, kad jį radau, bet metai bėgo, įvykiai keitėsi, o atsakymo tokio, kokio norėjau, negavau. Mano protas sukonstruotas taip, kad noriu nerti vis giliau ir giliau, man neužtenka paprastų, vienos knygos paaiškinimų, noriu kastis iki šaknų. Tik atsakymų kaip nebuvo, taip nebuvo, tuomet apėmė didelis nusivylimas. Išbandžiau įvairius prognozavimų metodus, bet jie nedavė atsakymų, kada tai įvyks. Aš galvojau, kad jei žinočiau, kada jį sutiksiu, visos mano gyvenimo problemos išsispręstų. Mano tikslas buvo sužinoti tikslią datą, kada sutiksiu savo vyrą.

Gimimo horoskopas nerodė nieko blogo, priešingai, kad galiu turėti vyrą ir santuoką. Nesupratau kas yra, nes man jau 30 ir virš 30, bet niekas nesikeičia. Nusivyliau ne tiek pačia astrologija, o savimi, kad man nesiseka, nepavyksta ir nežinau kodėl. Viskas išoriškai tarsi gerai, bet viduje labai blogai jaučiausi.

Lina Šmatavičiūtė
Foto: Asmeninio albumo nuotr.

Šiandien suvokiu, jog gerai, kad taip buvo, nes reikėjo daug laiko man būti vienai ir mokytis. Aš turėjau tą progą, tik tuo metu jos nevertinau. Dabar žinau, kad viskas vyko labai tikslingai ir kryptingai.

– Kaip pavyko išsklaidyti nusivylimą ir atgauti ramybę?

– Labai daug naudos duoda kasdieninis režimas ir stiprinančios dvasinės praktikos, kurių dėka augu ir jos man labai reikalingos.

Savo dieną pradedu efektyviomis praktikomis: nubudus, dar gulėdama lovoje darau tibetietišką, energetinį pratimą, kuris padeda greičiau atsikelti, paskui medituoju, atlieku kelis kvėpavimo pratimus, darau mankštą su jogos elementais ir šoku energetinį dvasinį šokį moterims. Be to, laikausi kasdienės sadhanos gyvenimo būdo: valgau augalinį maistą, stebiu, ką klausau, kalbu, matau, kur esu, kokiose vietose būnu. Prisižiūriu, kad neištaškyčiau energijos ir mokausi koncentracijos. Stengiuosi kuo daugiau susikoncentruoti į tikslą, į gyvenimo kelią. Jau nemažai metų taip gyvenu ir labai stipriai pasikeitė sąmonė. Itin sutvirtėjo dvasinis stuburas, todėl daug lengviau praeinu įvairius gyvenimo išbandymus. Daugiau vidinės ramybės, aiškumo, lengvumo.

Mano mama buvo vegetarė, tačiau paauglystėje kilo noras prieštarauti ir daryti viską atvirkščiai. Aš tyčia jos neklausydavau ir valgydavau mėsą. Tačiau vieną dieną pažiūrėjau Gari Yourofsky video „Pati geriausia kada nors pasakyta kalba“ ir, jau įpusėjus laidai, viską supratau. Nebuvo sunku pereiti prie augalinės mitybos. Vis tik, jei ketinate keisti valgymo įpročius, nereikia tikėtis, kad perėjimas prie augalinės mitybos bus malonus. Nežinau jokių esminių gyvenimo pokyčių, kurie būtų vien tik malonumas.

Lina Šmatavičiūtė
Foto: Asmeninio albumo nuotr.

– Kaip įtvirtinti pokyčius? Ko reikia, kad jie įvyktų?

– Manau, kad yra du variantai. Pirmas, tai daug streso ir įtampos, kad gyvenimas labai stipriai įspraustų į kampą. Kitas variantas – turėti ketinimą ir bent šiek tiek noro. Tada, pavyzdžiui, kiekvieną rytą lygiai po 10 minučių medituoti. Ir visai nesvarbu, ar tai Kalėdos, ar Velykos, pramiegojote, ar ne. Įsivesti tokį įprotį ir nuo to pradėti. Taip žmogus palengva pradeda keistis, o po metų meditacijos jau kinta ir visas gyvenimas.

Deja, žmogaus prigimtis tokia, kad jam reikia iššūkių. Kartais stebiuosi, kad horoskopas rodo, jog žmogus apdovanotas galimybėmis, talentais ir geru gyvenimu, tačiau neišnaudoja potencialo. Taip yra todėl, kad horoskope per mažai įtampos ir streso, tačiau be jų asmuo kitaip nesivysto, neauga.

Vyresni jau turi išsiugdę sveiką požiūrį į sunkumus. Žino, kad jei nori kažką gauti, reikės susidurti ir su iššūkiais. O pas ką daug sėkmės faktorių, gimsta turtingose šeimose, yra sveiki, tuomet nesuka sau galvos, kaip tobulėti ir keistis, juk niekas nespaudžia į kampą. Tad jeigu nėra vidinio ketinimo bei noro, tiesiog užsiliūliuoja tokioje būsenoje.

– Kaip manote, kokia pagrindinė žmogaus misija žemėje?

– Žmogui svarbu suprasti, koks jo gyvenimo kelias. O mano tikslas suvokti, kokiai gyvenimo veiklai skirtas horoskopas ir perteikti žinias klientui. Gimimo akimirkoje užkoduotas gyvenimo kelias ir labai svarbu jį pažinti, suvokti. Nereikia tikėtis kažkokios mistinės misijos, dažniausiai rekomenduojamos veiklos būna labai žemiškos. Pavyzdžiui, horoskope gali matytis stiprios lyderio savybės, todėl žmogui geriausia rinktis tokią veiklą, kad būtų atsakingas už kitus.

Kartais žmonės nori išgirsti kažką nežemiško, ypatingo, bet mano požiūris į astrologiją labiau moksliškas. Žinoma, intuicija užima labai svarbią dalį, bet susitikimo su klientu esmė išnagrinėti gimimo žemėlapį ir ko jis gali tikėtis artimiausiu metu. Konsultacijos tikslas kelti žmogaus sąmoningumą. Aš perduodu žinias, bet jei žmogus toliau įprastai gyvens, nedirbs savarankiškai su savimi, iš esmės niekas ir nesikeis.

Lina Šmatavičiūtė
Foto: Asmeninio albumo nuotr.

Pačius didžiausius stebuklus daro pats žmogus. Pavyzdžiui, kartais tenka matyti labai sudėtingus horoskopus ir natūraliai pradedu jausti klientui atjautą dar jo nemačius, tačiau nustembu išvydusi, koks tas žmogus ramus, atsipalaidavęs, šypsosi ir tikina esąs patenkintas gyvenu. Tai liudija, kad galima pakilti virš savo būties ir pačiam padaryti tą stebuklą. Sunku stebėti, kai žmogus turi didelį potencialą, bet nepanaudoja. Tuomet jau aš spaudžiu, rodau, aiškinu, kad jis gali gerokai daugiau.

– Kaip gimė pavadinimas „Astrologija sielai“ ir kas už jo slypi?

– „Astrologija sielai“ susiformavo spontaniškai. Kai sugalvojau, net nesusimąsčiau, bet dabar žinau, kad geras astrologas yra tas, kuris geba giliai paliesti žmogaus sielą, kaip niekas iki tol nebuvo palietęs. Astrologas negali pasakyti tai, ko nėra, o turi perskaityti tai, ką mato bei išaiškinti priežastis, pasakyti, ką galima daryti kitaip, kad nesikartotų situacijos. Čia nėra kalbos apie įsiteigimą, apgaulę.

Tikrai ne visada malonu klausytis tam tikrų dalykų. Tačiau tik tuomet žmogus pradeda suprasti esmines priežastis, kodėl taip vyksta. Kaip mano mokytojas Ernstas Wilhelmas sako, konsultacijos metu vyksta gydymas, būtent asmeniškai tam žmogui. Astrologas negali gąsdinti žmogaus ar fatališkai pateikti įvykių versiją, o turi kelti ir skatinti žmogaus sąmoningumą. Taikyti daugiau akademinį požiūrį, kad suprastų, jog tai rimtas mokslas, o ne pseudo-ezoterika.