Beveik kas antras, 47 proc., jų teigė, jog darbe tikslingai pritaiko artimiausioje aplinkoje ištobulintus bendravimo ir derybų su vaikais, kitais šeimos nariais, taip pat draugais įgūdžius, beveik kas trečias, 31 proc., – giminių, draugų subūrimo, atostogų planavimo ir kitus organizacinius gebėjimus. Septyniolikai procentų dalyvavusiųjų apklausoje darbe taip pat praverčia namų ruošos ir kulinariniai įgūdžiai.

Darbuotojo privalumas – gyvenimiška patirtis

„Ieškodami darbuotojų įvairioms pozicijoms užimti, nebe pirmus metus tikslingai drąsiname į jas pretenduoti vyresnio amžiaus žmones bei siekiame ir toliau griauti stereotipus, kuriuos patvirtino praėjusiais metais mūsų inicijuotai kampanijai #AmžiusNesvarbu vykdytas eksperimentas.

Ją tęsdami šiemet dar drąsiau tvirtiname – amžius nėra svarbus, svarbi gyvenimiška patirtis, kurią vyresnio amžiaus žmonės jau turi ir kuri jiems ypač praverčia darbe“, – sako „Rimi Lietuva“ l.p.e. personalo vadovė Vaida Kaikarienė.

Pasak jos, tokie kasdienybėje išugdyti organizaciniai įgūdžiai, kaip laisvalaikio organizavimo, atostogų planavimo, giminių ir draugų subūrimo, taip pat komunikaciniai – bendravimo ir derybų su vaikais bei kitais šeimos nariais, naudingi ne tik darbuotojui, bet, žinoma, ir darbdaviui. Svarbu, kad būtų pritaikyti ir išnaudoti tikslingai.

Kasdienybė ugdo

Tai patvirtina ir parduotuvėje Klaipėdoje dirbančios 56-erių Olgos, kuriai šis darbas – tik antrasis gyvenime, pavyzdys. „Visada, kiek save pamenu, buvau atsakinga – tai paveldėjau iš mamos, bet per gyvenimą ši savybė dar labiau sustiprėjo. Jei dirbu, dirbu iš visos širdies ir stengiuosi nenuvilti žmonių. Tai tikrai praverčia darbe, kur viską reikia atlikti itin atidžiai, ne bet kaip, o iki galo, taip pat, kai reikia ką pavaduoti ir visada vienas kitam padėti“, – sako pardavėja dirbanti Olga.

Šio principo ji laikosi ir mokydama naujai į darbą atėjusius žmonės: „Juk kažkada visi buvome naujokai, jauni ir mums reikėjo pagalbos, todėl visada stengiuosi palaikyti, patarti naujiems kolegoms. Štai ir dabar, atidarant naują parduotuvę Klipšiuose, važiavau iš Klaipėdos padėti, mokiau naujus kolektyvo narius.“

Už kulinarijos, salotų, šviežios bei rūkytos mėsos gaminių išdėstymą ir priežiūrą atsakinga Olga, šio darbo apmokiusi šešis naujus prekybos centro darbuotojus, pastebėjo, jog atėję į naują vietą nerimauja ne tik vyresni, bet jauni žmones.

„Kai mokinu naujus kolegas, visada drąsinu, jog nėra ko nervintis, pradėti reikia po truputį. Po ilgametės praktikos dabar jau matau, su kuriuo reikia švelniau, atsargiau bendrauti, o kuriam reikia konkrečiau, ryžtingiau patarti. Tokiu atveju dalis greičiau susikaupia, susikoncentruoja ir teisingai atlieka darbus. Tai, pastebėjau, ypač svarbu pradedantiems naują darbą vyresniame amžiuje“, – patirtimi dalinasi klaipėdietė.

Vadovaujančios pareigos – ir vyresniame amžiuje

Pati Olga, jau peržengusi 50-etį taip pat sulaukė ne vieno pasiūlymo tame pačiame prekybos tinkle keisti darbą – užimti vadovaujančias pareigas, tačiau net kelis kartus atsisakė: „Tai turi daryti jaunimas, jis turi tobulėti, jam turime atverti kelius, o mes, vyresni, kiek galėdami, padėti“.

Be to, moteris šiame gyvenimo etape stengiasi išnaudoti visus darbo teikiamus privalumus – pradėjo daug keliauti: „Dabartinis darbo grafikas, kai keturias dienas dirbi, o keturios laisvos, labai patogus – su vyru stengiamės kuo dažniau keliauti. Tam per metus skiriame bent dvi savaites“.

Jiedu jau aplankė Tunisą, Egiptą, Bulgariją, Albaniją, Portugaliją, Ispaniją, Madeirą, Kubą, planuoja nuvykti į Kiniją, Vietnamą, Japoniją. Vis tik didžiausias Olgos noras ir linkėjimas sau – likti sveika.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)