1. Keiskite darbą.

Tai gana užtikrintas būdas pagausinti pajamas. Daugiausia šansų turite tokiu atveju, jei kompanija nori jus samdyti, bet dar nežino, ar sutiksite. Pasinaudokite šiuo pranašumu, derindami atlyginimo klausimą.

2. Prašykite paaukštinimo darbe

Būti paaukštintam darbe – sėkmingas ėjimas, juk savaime suprantama, kad perėję į atsakingesnes pareigas gausite didesnį atlyginimą. Prašymas padidinti atlyginimą, kai jau dirbate įmonėje, ne visada garantuoja sėkmę, jūs turite pateikti labai svarių argumentų, kad nusipelnėte didesnio užmokesčio.

Foto: Shutterstock

3. Tapkite laisvai samdomu darbuotoju

Laisvai samdomas darbuotojas – puikus variantas, nes profesionalus darbas visada geriau mokamas nei neprofesionalus. Dairykitės galimybių – praneškite buvusiems kolegoms, pažįstamiems, kad tapote laisvai samdomu darbuotoju ir ieškote klientų.

4. Tapkite patarėju

Jei turite daug patirties savo srityje ir norite patarti mažiau patyrusiems žmonėms, sukurkite interneto svetainę, o jei jau esate sukūrę, parašykite, kad teikiate konsultacijas. Reklamuokite savo paslaugas įvairiuose savo srities forumuose, naujiems klientams suteikite nuolaidų ar kokiu nors kitokiu būdu stenkitės juos pritraukti.

5. Tapkite korepetitoriumi

Galite uždirbti iš turimų žinių ir patirties, mokydami mokinius, studentus ar suaugusius žmones.

6. Kūryba – dar vienas pajamų šaltinis

Galbūt kuriate papuošalus, mezgate, mėgstate rašyti tekstus? Parduokite savo kūrinus internetu.

7. Tapkite vairuotoju

Jeigu turite automobilį, galite papildomai uždirbti, vežiodami žmones per „Uber“ ar kt. paslaugą.

7. Vedžiokite šunis

Galbūt jūsų darbo grafikas lankstus ir mylite šunis? Pasiteiraukite draugų, pažįstamų, kaimynų – gal jiems reikia kartais pavedžioti šunį.

8. Prižiūrėkite vaikus

Paklausinėkite draugų, pažįstamų – o jei jiems kartais reikia auklės?

9. Fotografuokite arba grokite vestuvėse

Jeigu jūs muzikantas, didžėjus ar fotografas, pasiskelbkite internete, sukurkite savo puslapį. Galėsite uždirbti vestuvėse, įvairiuose renginiuose.