Išvažiavo kurti dirbtinio intelekto

Į Čekiją sužadėtiniai patraukė, kai teisininko išsilavinimą turintis Rokas gavo įdomų pasiūlymą metus padirbėti IBM kompanijoje prie specialaus projekto, skirto kurti dirbtinio intelekto programą, kuri sugebėtų skaityti sutartis. Kartu su juo išvažiavo ir Adelė, kuri ten taip pat rado darbą pagal specialybę – dirbo komunikacijos specialiste, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Nebuvome tipiniai emigrantai, dirbome mėgiamus darbus, tačiau vis tiek buvo tam tikras iššūkis pasiryžti čia viską palikti ir ten pradėti iš naujo“, – sakė pašnekovai.

Pasibaigus Roko sutarčiai vertingos patirties įgiję jauni specialistai nutarė grįžti į Lietuvą ir toliau kurti gyvenimą Anykščiuose.

„Jautėme tam tikrą trauką grįžti atgal, nusprendėme, kad čia bus geriausia mums abiem“, –sprendimą grįžti į tėvynę aiškino Rokas.

Foto: Organizatorių nuotrauka

Pirmas darbas Lietuvoje – poilsiauti

Grįžę Lietuvon abu dairėsi darbo pasiūlymų. Taip Adelė ir užtiko darbo skelbimą, siūlantį dalyvauti viešbučių ir poilsio paslaugų e. parduotuvės Noriunoriunoriu.lt bei internetinės personalo atrankos kompanijos „CV-Online“ rengiamame konkurse. Šio konkurso nugalėtojai nemokamai poilsiauja Lietuvos arba Latvijos viešbučiuose bei sanatorijose ir dar už tai gauna atlyginimą. Jie dar turi sudalyvauti profesionalioje fotosesijoje ir viešai pasidalinti savo įspūdžiais apie poilsį.

Rokas ir Adelė, įveikę beveik 300 kitų porų, laimėjo galimybę apsistoti Druskininkuose įsikūrusiame viešbutyje „Europa Royale Druskininkai“.

Padeda išvengti rutinos

„Tai štai nuo tokio įdomaus darbo ir pradėjome vos sugrįžę į Lietuvą. Darbas, žinoma, ne nuolatinis ir truko tik kelias dienas, bet patirtis buvo tikrai maloni ir įdomi. Buvo smagu išbandyti įvairias procedūras, sužinoti daugiau apie tai, kaip veikia toks viešbutis ir tiesiog... ilsėtis. Kadangi kamerų nebijome ir laisvalaikiu daug fotografuojamės, nebuvo didelis iššūkis ir dalyvauti profesionalioje fotosesijoje. Gal tik Rokui buvo nauja patirtis – grimavimas prieš fotografavimąsi“, – pasakojo Adelė.

Foto: Organizatorių nuotrauka

Anot pašnekovų, dėl to ir jokio jaudulio nebuvo sužinojus apie laimėjimą. „Iš tiesų tikėjomės, kad galime laimėti, todėl tai sužinoję tiesiog apsidžiaugėme, kad galėsime kelias dienas pailsėti ir įgyti naujos patirties. Tačiau, žinoma, tai nebuvo tai, ką darome kiekvieną dieną. Tad ir šį įvykį galime vadinti tam tikra avantiūra, kaip ir sprendimą išvykti į Čekiją. Bet tokie sprendimai padeda išvengti rutinos, atrasti kitokias veiklas“, – aiškino pašnekovai.

Keliavo ir užsienyje, ir po Lietuvą

Profesionaliais atostogautojais paprastai tampa žmonės, mėgstantys keliauti. Ne išimtis ir Rokas su Adele. Tiek gyvendami Lietuvoje, tiek Čekijoje jie nemažai keliavo. Ir apskritai labiau mėgsta aktyvesnį poilsį. Tačiau ir toks ramus, atpalaiduojantis buvimas Druskininkuose jiems labai patiko.
„Tai kitaip nei mes įpratę, bet tikrai nenusivylėme. Aktyvesnėse kelionėse labiau pavargsti fiziškai, o čia puikios galimybė „pasikrauti baterijas“, – akcentavo pora.

Pasak pašnekovų, Lietuvoje, lyginant su kitomis šalimis, irgi yra labai puikių ir gražių vietų įvairaus pobūdžio poilsiui.

Foto: Organizatorių nuotrauka

„Kuo toliau, tuo labiau ir orai nėra tokia jau didelė kliūtis. Tiesiog dalis žmonių turbūt pirmiausiai nori pasisvečiuoti toliau esančiuose kraštuose. Nes atrodo, kad artimiausias vietas aplankyti „visada suspėsi“, – svarstė pašnekovai. Pasak jų, Lietuvoje idealu rengti trumpas keliones su viena dviem nakvynėm, taip nenutolstant nuo darbų.

Žavi istorijos dvelksmas ir gamta

Jie taip keliavo gyvendami Lietuvoje, taip pat ir Čekijoje, kur gausu gražių vietų, jaukių mažų miestelių. Ten būdami aplankė ir aplinkines valstybes.

„Lietuvoje labiausiai patiko turbūt pajūris, bet ne ta klasikinė Palanga, o Neringa, Klaipėda. Keliaujant patinka jausti tą šiek tiek kitokią istorinę praeitį, o Klaipėdoje to yra. Beje, Druskininkai irgi tokie, čia irgi ta istorija šiek tiek kitokia.