Pirmą kartą taip atvirai kalbėjęs apie savo kelią svajonių link S. Baradinskas sugraudino ne vieną klausytoją. Režisierius pasakojo ne tiek apie savo darbą, kiek apie tai, kiek kartų reikėjo perlipti per save ir kitų sukurtus barjerus, kad galėtų daryti tai, ką visada norėjo, – režisuoti filmus ir kurti muzikinius klipus.

Kaip ir priklauso šios srities atstovui, Saulius savo gyvenimo istoriją pasakojo pasitelkdamas ir pristatydamas susirinkusiems pagrindinius gero pasakojimo principus. Prieš didžiulę auditoriją trumpametražių filmų kūrėjas prabilo apie didžiausias savo baimes, nepasitikėjimą savimi, disleksiją, disfunkcinę šeimą, skolas, praeities toksinius santykius ir kitas slegiančias problemas, kurios lydėjo jį gyvenime ir trukdė siekti asmeninių tikslų.

Tik išmokus priimti ir pamilti save, įvykus tam vidiniam pokyčiui, galima pradėti išties mėgautis gyvenimu ir savo kūrybine veikla. O tada ne taip ir svarbu yra būto geriausiu, tol kol pats mėgaujiesi tuo ką darai.

Foto: Organizatorių nuotr.

„Sukurti filmą yra lengva.
Sukurti gerą filmą yra karas.
Sukurti nuostabų filmą yra stebuklas.”

Taip pat yra ir su gyvenimu, sakė režisierius. Pranešimą užbaigė garsūs plojimai bei palaikymo šūksniai, o susijaudinimo neslėpė ir pats S. Baradinskas.

Kitas vakaro pranešėjas J. Janauskas pasidalino dar niekam negirdėtais „Vinted“ kūrimo ir gelbėjimo iš mirties taško užkulisiais. Atvirai pasakodamas apie sukurtą drabužių keitimosi ir pardavimo platformą nuo pat pirmos jos atsiradimo dienos jis atskleidė vienas didžiausių ir skaudžiausių klaidų, kurias padarė vystydamas šį projektą.

Justas taip pat pasidalino ir netikėčiausias sprendimais, kurie kasmet lėmė vis didesnį šios platformos augimą ir populiarumą. Ir net tada, kai pranešėjo laikas jau baigėsi, publika prašė nesustoti ir toliau tęsti istoriją. Nemažai juoko klausytojams sukėlęs pranešimas išties parodė, kad svarbiausia yra tikėti savo idėja, nesustoti ir nuolat ieškoti naujų kelių ir galimybių, ką dar galima padaryti.

Foto: Organizatorių nuotr.

O kad išvengtume klaidų, čia puikiai tinka ir pačio renginio pavadinimas „Ką darai, daryk gerai”. Naujausias J. Janausko projektas – „HumansApp“ programėlė, kuri atsirado iš poreikio dalintis ne daiktais, o žiniomis. Juk kiekvienas turime įgūdžių, kurie galbūt yra reikalingi kitų idėjoms padėti įgyvendinti, o gal patiems trūksta tam tikrų žinių, kad pradėtumėte savo veiklą, todėl pranešėjas kvietė visus prisijungti prie šios naujos žinių bendruomenės.

Dar viena vakaro pranešėja, Gilma Teodora Gylytė – viena iš „Do Architects“ įkūrėjų, kuri jau būdama pirmame studijų kurse, suprato, kad architektūros srityje ji jaučiasi geriausiai ir gali sukurti tai, ko kiti iki šiol nepadarė. Dalindamasi istorijomis apie tai kaip gimė žymiausi jų projektai, architektė išskyrė kelias verslo taisykles.

„Svarbiausia yra sukurti geriausių, artimiausių, talentingiausių draugų komandą”, nes tai yra varikliukas, kuris verslą stums į priekį. Kita iš taisyklių, kuri susiformavo per ilgus Gilmos darbo praktikos metus, sako, kad pirmiausia reikia patikėti žmogumi, o tada jo idėja. Įdomiausi sprendimai gimsta iš pasitikėjimo vienas kitu ir savo užsakovu. Visiems gerai žinomi „MO muziejus“, „Ogmios miestas“ ar Preilos gelbėtojų stotis išties išsiskiria dėmesį traukiančia architektūra ir kūrybiškais erdvių sprendimais interjere. Tačiau tai tik gražioji medalio pusė, už kurios slypi daugybė išbandymų. Įdomu sužinoti kokie jie?

Foto: Organizatorių nuotr.

Šį bei visus kitus pranešėjų įrašus galite rasti „Ką žmonės dirba visą dieną” „Youtube“ kanale.

Nors tai jau aštuntasis „Ką darai, daryk gerai“ renginys, sulaukęs didelio vilniečių susidomėjimo, nuo rugsėjo mėn. jis ir toliau tęsis Vilniuje visus metus, kas du mėnesius. O jau rugpjūčio 21 d. pirmą kartą vyks Palangoje, Kablys Jūra Kultūra. Renginio organizatorė Rasa Janina Jusionytė sako, kad „šie renginiai skirti kūrybiškai ir daugiau iš gyvenimo norinčiai bendruomenei suburti. Žmonės ateina pasiklausyti iš pažiūros itin sėkmingų istorijų, atrodo, lyg kas žinotų tą vienintelį sėkmės receptą. Tačiau kiekvienas savo karjeros sėkmę atradęs pranešėjas pasidalina tikrąja istorija, kaip žingsnelis po žingsnelio ėjo savo tikslo link“.

Foto: Organizatorių nuotr.